Astral Seyahat Ve Evrenin İnanılmaz Özelliklerine Bilimsel Bakış

Bilinmeyen bir olayın beklenmedik bir şekilde insanlık tarihinin çözülmüş en büyük gizemidir astral seyahat ve evre. Astral seyahat ve evre nedir, öncelikle tanımını yapalım. Astral kelime kökeni olarak ‘Yıldız‘ anlamını taşır ve seyahat sözcüğü ile de yıldızlara yolculuk anlamını taşısa da aslında anlamı bu değildir. Astral seyahat sıklıkla okültizm ve teozofide kullanılan bir terim olsa da kısaca, ruhun bedenden gümüş kordon ile bağlı olup bedenden ayrılıp başka bir boyut veya aleme geçiş yapmasıdır. Evre, beynin bilinç merkezinin rem uykusu esnasında rüya görürken aktif olması hallerini anlatan genel bir tanımdır.

Astral seyahat ve evreyi inceleyen ilk bilim adamlarından olan micheal raduga, 16 yaşlarında iken yoğun bir biçimde evre çalışmalarına başladı. 2007 yılında evreyi incelemek, gruplarla toplu bir biçimde deney yapabilmek için OOBE beden dışı araştırma merkezini (OOBE RESEARCH CENTER) açtı. Micheal raduga göre evre, ”Deneyim kazandıkça tuhaf rastlantıların farkına vardım. Örneğin; evre uykuya dalarken yada uyanınca deneyimleniyordu.” bu gibi ilginç tespitler barındırıyordu. Uzaylılar ile ilgili temas veya uzaylı kaçırmaları hemen hemen bu zamanda gerçekleşiyordu ve tarif edilen duygular aynıydı. Bu rastlantılar ilginçti ve bir takım çılgın deneyler yapmaya karar verdi michael raduga. Bu da inanılmaz bir hikayenin başlangıcı olmuştu.

7 ekim 1911’de losangeles OOB araştırma merkezi, gönüllüleri uzaylı kaçırmaları denilen olayı yapay olarak yeniden yaratmak için buluşturdu. Bir grup insana evrene nasıl girecekleri anlatıldı ve onlardan evrede uzaylı bulmalarını istendi. Deney sonucunda 20 gönüllüden 7‘si uzaylılarla kişisel veya görsel temas sağlamayı başardı.

Uzaylılar ile temas sağlayan deney katılımcıları

uzaylılar ile temas

Deney katılımcısı Alexander N.

Uyanınca evreye girmeye çalıştım ve oldu. Odamda vücudumdan kalktım. Hiç vakit kaybetmeden uzaylıları bulmaya çalıştım. 3 tanesi tam önümde beliriverdi. Filmde izlediğim yaratıklara benziyorlardı.

Deney katılımcısı Craig P.

Uyanınca ilk 5 dakikada vücudumdan ayrılmaya çalıştım. Kendimi bir orman açıklığının içerisinde buldum. Çimlerde uzanıyodum. Ormanda disk biçiminde uzaylı gemisi vardı. Ufonun etrafında iki uzaylı duruyordu. Etrafımda çocuğa benzeyen insanlar vardı. Etrafımda çember oluşturmaya başlamışlardı.

Soru şuydu; isteyerek yaratıkları görebiliyorsak, onlar gerçekten uzaylı yaratıklar mıydı yoksa başka şeyler mi görüyorduk ? Aslında bütün o uzaylı kaçırmaları spontine gerçekleşen evre deneyimleriydi.

Deneyin amacı, uzaylı kaçırmaların arkasında uzaylıların değil, sözde kaçırılanların gizli yeteneklerini gün yüzüne çıkarmak idi. Böylece kendi özel yeteneklerini anlayamayan milyonlarca insan, uzaylı zekaya inanmaya başladı. Evre fenomeni derinden tüm dünyayı etkisi altında aldı. Çok sayıda popüler film veya kitap kaçırılma hikayelerine ve temasa değindi. Araştırmalar eğer evre olmasaydı, tüm bunların imkansız olacağını gösterdi. Ama gelin görün ki yinede kimsenin evreden haberi yok.

OOBE araştırma merkezi gönüllüleri, daha önceki buldukları ile yetinmeyip, büyük hevesle yeni bir deney için 11 kasım 2011’de yeniden buluştu. Ortaya çıktı ki, kutsal kitaplardaki tanrı veya meleklerle gerçekleşen yüzleşmeler neredeyse hep uykuya dalarken yada uyanırken oluyordu. Örneğin, İncil’den bir alıntı ”(Eyüp, Bölüm 33) 14. Çünkü insan anlamasa da, Tanrı şu yolla yada bu yolla konuşur. 15. Rüyada, geceleyin görünümde, insanlara ağır uyku basınca, yatakta yatarken. 16. Kulaklarına konuşur, uyarısıyla onları korkutur.” İncil, tanrı eğer onu günlük yaşamda duymayı başaramazsan sana gelir diye açıkca belirtiyordu.

Gönüllülere inanılmaz bir görev verildi. Bir incil mucizesini yapay olarak yeniden üretmelerini istediler. Uykuya dalma veya uyanmayı içeren incil hikayesinden özellikle birisini seçtiler. Birinci krallar kitabı bölüm 19’da İlyas peygamberin melek vizyonu… ”Sonra ardıç ardına yatıp uykuya daldı. Ansızın bir melek onun yanına gelip, ona dokunarak ‘kalk ve yemek ye’ dedi. İlyas çevresine bakınca, başında, kızgın taşların üzerinde pide ile bir testi gördü. Yiyip içtikten sonra yine uzandı.

Sonra inanılmaz bir şekilde 30 gönüllü evreye girdi ve bunların 16’sı adı geçen incil mucizesini yeniden yaşamayı başardı.

Melek vizyonunu yaşayan deney katılımcıları

Deney katılımcısı Debbie H.

Uyandığımda titreşimler çok kuvvetliydi. Nefesimin ağırlaştığını ve derinleştiğini hissettim. Yükselmeye çalıştım ve ışıma ile vücudumdan çıktım. Tamam, diye düşündüm ve hemen meleği aramaya koyuldum. Odamın köşesinde varlığını hissettim. Meleğe sorduğumd bana Cebrail olduğunu söyledi. Sonra yiyecek aramaya gittim. Mutfakta bir elma buldum ve ısırdım.

Deney katılımcısı Anna A.

Uyanınca hemen vücudumdan kalktım. Sonra heyecan içinde ne yapacağımı hatırladım. O anda beyaz cübbeli bir melek belirdi. Bana biraz kurabiye al dedi. Kurabiyenin tadı gerçek hayattan çok daha gerçekçiydi.

Evre genelde kendiliğinden ortaya çıkar. Bu yüzden incil’deki kişilerinde başına aynı şeylerin gelmesi şaşırtıcı değildir. Evre tanrı ile yüzleşme dahil pek çok alışılmadık hikayenin kökeninde değil mi? Neredeyse hepsi gece karanlığında uyanırken yada dalarken gerçekleşir. Eğer kutsal kitapları incelersek bu tür olaylarla dolu olduğunu göreceksiniz.

Evrenin, bütün dini inanışlar ve kültürümüz hakkında inanılmaz benzerliği var. Evre olmasaydı bir çok kutsal kitaplarda olmazdı. Gerçek şu ki İslam, musevilik ve budizm dahil bütün dinler evre fenomeninden faydalanılıyor. Evre olmasa bu bütün mucizeler nereden gelecekti?

Sıradan insanlar evre hakkında neler biliyor? Evre ezelden beridir var olsa da bazıları onun meyvelerini bambaşka yiyor. Kendi çıkarları için kullanmaya karar vermişlerdir. Bu çok yanlış, aldatılıyor ve gerçeklerden uzaklaştırılıyoruz. Sonuçta doğuştan gelen yeteneklerimizi ilerletemiyoruz. İçimizde olmasına rağmen artık dıştan gelen mucizelere inanır olduk.

İnsanlık neden evreden mahrum edildi?

Pek çok tarihçiye göre dinler, yöneticilerin halkı kontrol edilebilmesi için kurulup düzenlenmiştir. Bu duruma bakınca elitler korkmakta haklılar. Evreyi öğrenmek pek çok ilüzyonunda sonunu getirecektir. Michael Raduga‘ya göre; ”Bu olup biteni farkettiğinizde modern dünyada tüketimin bambaşka yöntemle özendirildiğini göreceksiniz.” Süper adamlara kimin ihtiyacı var ki? İnsanoğlu varoluşundan beri gece gündüz farkında olmadan kimsenin ihtiyacı olmayan şeyleri üretmeye ve sürekli hiç ihtiyacı olmayan şeyleri tüketmeye programlanmıştır. Modern toplum bu kısır döngüye dayanır. Eğer insanlar neler olduğunu farketseler, sistem anında çökerdi.

Pratik egzersizlerle evre insanı mutlu, huzurlu, bağımsız ve kendine yetebilen kişiler haline getirebilir. Buna kim karşı çıkabilir ki?

Anlaşılıyor ki, dünya hükümetleri evrenin yaygın bir şekilde uygulanmasını ne pahasına olursa olsun engellemek istiyor. Onlar dünyayı din ve doğaüstü fenomenlerle yönetmekten çok memnun. Çok az kişi bu dalaverenin farkında. Michael Raduga‘nın açıklamasına göre ”Bizi uzun süre engellediler, insanların evreyi öğrenmesine ve uygulamasına izin vermediler. Ama zaman değişiyor.” idi. Umarım insanlık evreyi kavrar ve öğrenir. Bir sonraki bölümde görüşmek dileğiyle…

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir