Aura Nedir ? Aura Nasıl Görülür ?

Aura, canlı, cansız madde ve varlıkların etrafını çevreleyen elektromanyetik alandır. Etrafımızı kalkan gibi çevreleyen bu elektromanyetik alan bizim karakterimizi, sağlığımızı ve bir çok özelliğimizi bize gösteriyor. Aura 2 çeşite ayrılır. İlki eterik aura yani insan gözü ile görülebilen auradır. Genelde vücudumuzu kaplayan en fazla 20 santimetre kadar görülebilen renkli bir alandır. İkincisi ise evrensel auradır. Evrensel aurayı görmemiz imkansızdır. Evrensel auramız, sadece dünya ile kalmayıp, tüm evrene yayılan enerji alanımızdır.

AURA NEYE BENZİYOR?

Aura, vücudumuzu saran bir enerji kalkanıdır. Bu enerji alanı sadece şeffaf veya mat bir renkte değildir. Aksine, gökkuşağı benzeri renklere bürünen bir enerji alanıdır. Bu renkler, sarı, mavi, yeşil, kırmızı ve mor renk tonlarından oluşur. Bunların yanında civit mavisi, mat sarı gibi birbiri içinde var olan renklere de sahiptir. Her rengin bir anlamı vardır. Bu renkler aynı zamanda bizim karakterimizi ve o anki durumumuzu bize gösterir. Ve bu renkler her zaman aynı olmayabilir. Çünkü sürekli ruh halimize göre değişiklik gösterir. Örneğin duş veya rahatlatıcı bir egzersiz yapan bir bireyde aurasının, yeşil renge büründüğü saptanmış. Aynı şekilde ruhsal gücü yüksek olan bireylerde mor renk daha ağır basmıştır.

Aynı zamanda aura renkleri her zaman tek renkte değildir. Sadece sizde veya başkasında baskın olarak görülen aura rengi onun kişiliğini ve o anki durumunu size gösterebilir. Aura renkleri psikolojimizin etkisiyle sürekli değişen enerji alanımız. Mutlu olduğumuzda, düşündüğümüzde, stresli olduğumuzda farklı renklere bürünür. Kısaca aura’nın insanın ruh haline göre değişen bir elektromanyetik alan diyebiliriz.

Aura renkleri aslında canlılığımızın bir kanıtıdır adeta. Yapılan araştırmalara göre aura renginin cansız varlıklarda da olduğunu kanısına varmışlar. Fakat cansız varlıklar veya maddelerin direkt aurasını görmek sanıldığı aksine zordur. Çünkü genelde yaşayan organizmaların yaydığı enerji olarak tanımlanan aura, cansız maddeler ile yapılan analizlerde kesin sonuç alınamıyor. Ama tabiki bizi ilgilendiren şey, canlı varlıklar. Bunların en önemlisi insanlar yani bizler… O yüzden bugün sizlere aura nasıl görülür ve canlılar üzerinden etkisini ve olumlu, olumsuz tüm yönlerini ele alacağım.

AURA RENKLERİN ANLAMI

Aura’nın ilk uygulamalarda görülmesi zordur. Fakat uygulamanın ilerleyen aşamalarında farklı renk gruplarını göreceksiniz. O yüzden görülen ve en çok bilinen renk grupların kişi üzerindeki anlamını size bahsedeceğim.

Kırmızı renk: Egolu ve başarılı olmanın rengidir. Bu renge sahip kişilerde liderlik özellikleri baskındır.

Koyu kırmızı: Öfkenin, kızgınlığın aşırıya kaçmanın rengidir.

Parlak kırmızı: Canlılık, azim, fiziksel sağlığın rengidir.

Kahverengi tona yakın kırmızı: Korku ve endişenin rengidir.

Siyah tona yakın kırmızı: Negatif (kötü) niyetin rengidir.

Sis benzeri kırmızı: Sağlığın kötü olduğunu simgeleyen renktir.

Pembe tona yakın kırmızı: duygusallık, aile hayatındaki mutluluğun rengidir.

Sarı tona yakın kırmızı: İstem dışı duygu ve isteklerin rengidir.

Gül tona yakın kırmızı: Aile ve yuva sevgisinin rengidir.

Turuncu: Anlaşılması kolay, sezgileri bir çok insana göre güçlü, kolay anlaşılan bir insan tipidir. Bu renge sahip olan uyumlu ve dengeli insanlardır.

Berrak turuncu: Fiziksel olarak sağlıklı ve güçlü, cinselliği güçlü, cablılığın rengidir.

Parlak turuncu: Sorumluluk ve irade gücünün rengidir.

Koyu tona yakın turuncu: bencillik, ego ve ben merkezci olan kişilerde görülür.

Sarı: değişken ruhun, yaratıcılık ve zekanın rengidir. Bu renge sahip kişiler hızlı ve pratik düşünürler, eğlenceyi ve eğlendirmeyi seven tiplerdir. Bu renge sahip kişiler sosyal ve arkadaş canlısıdır. Sohbet etmeyi severler.

Koyu tona yakın sarı: Maddi düşüncelere daha fazla yer verirler, özellikle zihinlerini dünyasal sorunlar ile meşgul ederler.

Kirli sarı : Kurnazlık, açgözlük, egoistlik ve ben merkezciliğin rengidir.

Canlı sarı : Kişinin ruhsal yönde gelişimini zekası ile parlaklığını simgeler.

Yeşil: Şifa ve sağlığı simgeler. Bu renge sahip kişiler dengeli, uyumlu ve sakin bir şekilde davranır.

Canlı yeşil: Bulunduğu ortamı sakinleştirici ve uyumu sağlama özellikleri vardır.

 Koyu tona yakın yeşil : Yalancılık, açgözlülük ve dolandırıcılığın rengidir.

Kahverengi tona yakın yeşil: Kıskançlığın rengidir.

Koyu ve kirli yeşil : Kalp rahatsızlıkların habercisi olabilir.

Mavi: Değişken ruh hali, pozitif ve hevesli düşünceleri olan, samimi, dürüstlüğün rengidir.

Canlı mavi: Sanatsal yönü gelişmiş, sanat ile uğraşan, dini yönden gelişmiş, sezgileri güçlü ve geniş ufukları, hayalleri sembolize eder.

Koyu tona yakın mavi: Ruhsal konularda karanlık ve dini konularda kopukluğun rengidir.

Civit mavisi : Başkalarına karşı sorumluluğu, sezgisel gücü, ailesel mutluluğu sembolize eder.

Parlak civit mavisi: Sadık kişiliğin rengidir.

Mor : Tinsel ve entektüel kişiliği, ruhsal yönden gelişmiş kişiliği, evrensel sevgiye inançlı ve ruhsal yönden kendini geliştirmeye adayan kişiliği sembolize eder. Auralar arasında en uç ve üstün renktir. Genelde bir çok psişik güç kullananlarda görülür.

Mor menekşe rengi (Kırmızı ve mavi karışımlı) : Yüksek ruhsal hedefleri ve ruhsal gücün rengidir.

Mor menekşe rengi (Normal) : Yaşamları boyunca ruhsal gücünü geliştirdikleri simgeler. Bu yönde bilgileri arttıkça auraları parlar.

Pembe: Sevgi ve şefkati, finansal konularda başarı ve gücü sembolize eder. Aynı zamanda inatçı ve kararlı yapılı insanlarda görülür.

Kahverengi : İşkoliklerin rengi, fiziksel sağlık sorunları, maddiyat ile ilişkili sorunlar, aynı zamanda cimri insanlarda da bu renk görülmüştür.

Kestane tona yakın kahverengi: Verilen görevleri yerine getirenlerin rengidir.

Altın sarısı kahverengi: Çalışkan, planlı bir kişiliği sembolize eder.

Siyah : Kendi varlığını yok sayan, gizemli ve karanlık yönleri bulunan kişilerin rengidir.

Gri: Hayalleri ve fikirleri olan ancak bunları hayata geçiremeyen, donuk ve içekapanıklığın rengidir.

Koyu gri : Aşırı karamsar olma, güvensizlik ve korkunun rengidir.

Beyaz: Ruhsal yönden gelişmiş, aydınlanmış ve erdem sahibi olan kişilerde görülür.

Altın rengi : Sınırsızlığı, başarıyı, çalışkanlığı, sabrı sembolize eder. Bu renge sahip kişilerin istekleri olduğunda gerçekleştiremeyeceği hiçbir iş yoktur. Karizmatik, hedef odaklı kişilerde görülür. En güçlü renkler arasındadır.

Bronz: İnsancıl, yardım etmeyi seven, hayır diyemeyen kişileri sembolize eder.

AURA GÖRMENİN OLUMLU VE OLUMSUZ YANLARI

Aura görme uygulamamıza geçmeden önce bu konuyu ele almak istedim. Çünkü her uygulamanın bir yan etkileri ve iyi tarafları vardır. Bende bu auranın olumlu ve olumsuz yönlerini anlatma gereği duyuyorum. Aynı zamanda bende kendi auramı görüyorum. O yuzden hem kendi deneyimlerimi paylaşacağım hem de aura gören insanların kendi deneyimlerini, her iki yönün insana katkısını anlatacağım.

Olumlu tarafları: Hiç şüphesiz ki ilk aura deneyimleriniz başarısız olabilecek ama ilerleyen aşamalarda kendi renginizi ve başkaların renklerini görebileceksiniz. Bu renkler görüntü olarak sizi iyi hissettirebilir. Aynı zamanda kendinde olan rahatsızlıkları görebileceksin. Başkalarının o anki hislerini, genel karakterlerini kısaca içini görebileceksin. O daha anlatmadan onun kim olduğunu bilebileceksin. Aynı zamanda kendinde olan rahatsızlıkları önceden bilmek insanı kötü durumlardan koruyacağı için sağlık konularında da önceden haber alma mekanizması sayesinde kendini daha mutlu hissedeceksin.

Olumsuz tarafları : Kendi auranı görmeyi deneyimledikten sonra hayata bakış açın değişecek. Çünkü sen bir çok insanın görmediği şeyleri görüyorsun. İlerleyen aşamalarda bazı varlıkların enerji alanlarını görebilirsin. Vücudundaki herhangi bölgene odaklandığında ilk seferinde aura renklerini görüyorsun fakat ilerleyen aşamalarda bazı ruhsal yeteneklerinde gelişmiş olacaktır. O yüzden bazen vücudunun arkasını görebilirsin. Bu gibi durumlarda psikolojin hazır değilse hiç bulaşma derim.

Aura görmek aynı zamanda üçüncü gözün faaliyetlerini arttıracaktır. Üçüngöz ile bilinmeyen boyutlardaki canlıları görebilmen seni psikolojik açıdan rahatsız edebilir. Örneğin ben bu aşamaya gelmedim fakat odaklandığım da kendi elimi şeffaf olarak görmeye başladım. Bu beni psikolojik açıdan biraz sarsmıştı. Kendi elinin arkasını görmek daha çok durugörü yeteneği olsa da bu faaliyetler diğer psişik güçleri aktif edebilir. Aynı zamanda elinde oluşabilen ısı dalgasını da görebiliyorsun. Vücudundan çıkan buharı görmek insanı psikolojik açıdan sarsabilir. Bir de hayatında hiç bir zaman süpriz olmayacak çünkü insanların ne hissettiklerini önceden bilebileceksin. Bunu olumlu yönden düşünebilirsin fakat her şeyi önceden bilmek insanı mutsuz hale sokabilir.

AURA NASIL GÖRÜLÜR?

Auranın tüm detaylarını anlattıktan sonra yöntemimize geçiyorum. Eğer sizde psikolojik olarak bu duruma kendinizi hazır hissediyorsanız, uygulamamıza geçelim. Uygulamada iki yöntem vardır. İlki kendi auranızı görmek, ikincisi ise başkasının aurasını görmek… Bu yazımda iki uygulamayı anlatacağım. Gayet basit ve pratik bir tekniktir. Her yerde uygulayabilir, kendinizi geliştirebilirsiniz.

Kendi auramı nasıl görürüm?

İlk önce her psişik deneyde olduğu gibi kendinizin rahat olduğu veya rahat hissettiğiniz bir ortama geçin. Aura görme deneyimini ilk defa gerçekleştirecekler için hiçliğe odaklanmanız (meditasyon), ruhsal temizlik nasıl yapılır yazımı okuyabilir veya ılık duş gibi kendinizi rahatlatabileceğiniz bir duruma sokabilirsiniz. Her psişik deneyde olduğu gibi size her yönden katkı sağlayacaktır. Şimdi, öncelikle vücudunuzun herhangi bir parçasına odaklanacaksınız.Bu örneğin eliniz olabilir. Elinizi avucunuz göğe bakacak bir biçimde tutun. Elinizin orta noktasına odaklanın. Sonra bir süre sonra elinizin etrafında renk cümbüşleri göreceksiniz. Eliniz etrafında oluşan enerji alanını farkedeceksiniz. İşte bu sizin eterik auranız oluyor. Yani insan gözü ile görülebilen tek auranız… Sonrasında gördüğünüz renkleri bir yere not edin. Daha sonra renklerin anlamlarına bakarak, kendi özelliklerinizi o an ki durumunuzu inceleyin. Böylelikle auranız hakkında bilgileri aldıktan sonra kendinizi bu yönde gelişitirebilirsiniz. Kendi deneyimlerime göre aura görmek diğer psişik deneylere nazaran daha basit bit uygulamadır.

Başkasının aurasını nasıl görürüm?

Bir önceki uygulamada bahsettiğim gibi bu uygulama da benzer bir yöntemden bahsedilmektedir. Öncelikle herhangi bir kişiyi denek olarak seçin. Bir sandalyeye otursun ve size baksın. Sonra onun alnının ortasına yani üçüngöz noktasına odaklanın. Siz odaklandıktan sonra o kişinin çevreleyen renkli enerji alanını farkedeceksiniz. Bu o kişinin aurasıdır. Gördüğünüz renkleri bir yere not edin. Daha sonra not ettiğiniz renkleri, renklerin anlamları ile karşılaştırın. Sonra o kişinin o anki hislerini, genel özelliklerini tahmin etmeye çalışın.

Umarım bu içerikten sonra psikolojik olarak kendini hazır hisseden herkes, kendi aurasını ve başkasının aurasını görerek daha iyi ve bilinçli bir insan olabilecektir. Kısaca auranın tanımını, olumlu ve olumsuz yanlarını, görülme tekniklerinden bahsettim. Sizde kendi deneyimlerinizi mutlaka paylaşın. Sizin de bu konu hakkında hisleriniz ve görüşleriniz benim için önemlidir.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir