«
  1. Anasayfa
  2. ANASAYFA
  3. Doğa Ölürse!!!!!

Doğa Ölürse!!!!!

doğa

Doğa Ölürse!!!

Teknik bilgi vermeye gerek duymuyorum bile, hepimiz ilkokul da öğrendik. Ormanların ve ağacın oksijen ürettiğini, doğanın ciğerleri olduğunu. Ciğersiz bir insan düşünün. Ve şimdi de ciğersiz bir doğa. Sonuç korkunç ama basit. sonuç ölüm…

Doğa ölürse sen ölürsün ben ölürüm, kuş ölür, geyik ölür. Şeytan beyinleriniz ve kirli ellerinizle şeytanı taşladığınız taş ölür. Doğanın intikam hırsı ile üzerinde hala yaşamama izin verdiği yarı ceset bedenimle yazıyorum bu yazıyı. Depremlerin, sel felaketlerinin ve kıyıları vuran tusunamilerin sebeplerini bilerek.

Suçlu benim!!

Suçlu sensin!!

Suçlu İnsan adını verdiğimiz fakat hayvandan ileri gidememiş sadece adı insan olan yaratık. Her deprem sonrası kendi suçunu bastırmak için, suçu Nicola Tesla’nın HAARP teknolojise atan utanmaz katil. Bütün tarih boyunca ağaca ve doğaya büyük önem vermiş bir nesilden, üç kuruş para için ve lüks yaşam için ormanlarımızı katleden yöneticiler ve kendinden başkasını düşünmeyen katiller. Toprak ana Gök ana. Ve Koca çınar bir tarih. Yok ettiniz utanmadan insanlığı ve siz tetiklediniz başı duman dağların öfkesini. Yuvası yıkılmış bir kuşun bile vebali şiddetinden sual olunmaz intikam iken, yaktınız ciğerlerimizi… Ve hızla gelen son….Ölüm kokan…. Bırakın efendiler artık ağaçlarımızı katletmeyi. Doğayı mahvetmeyi, bir an önce kendinize gelin, satmayın, yakmayın artık. İş içten geçti ama daha fazla geç olmadan, ağaçlandırın tekrar dünyayı. Fidan, fidan Ağaç, ağaç Orman, orman Yeniden bir çocuk misali…….

Bir Cevap Yaz

seda sarac Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Tahsin Duman

    Atalarımızın bize miras bıraktığı bu dünyayı ve nimetlerini öyle hızlı ve gözü dönmüş bir şekilde tüketiyoruz ki sanki bu dünya bizimle beraber yok olup gidecek bizden sonra herhangi bir hayat olmayacakmış gibi. Rant uğruna yakıp yıkılan ağaçlar, betonlaşmayı medeniyet sayan bir zihniyet, bilinçsizce kullanıp atılan plastikler, kirlettiğimiz denizler, kuruttuğumuz göller ve daha aklıma gelmeyen yüzlerce olay… Ama unuttuğumuz bir şey var “Doğa kendinden alınanı bir gün muhakkak geri alır”

  2. ismail

    Çok hassas bir konuya değinmişsiniz. Bu farkındalığın nice insanlara ulaşması dileğiyle.