Dünyaca Sevilen 10 Muhteşem Dizi

Birçok insanın ilgisini çeken, merakla ve heyecanla izlediği diziler ile karşınızdayız. Genel olarak bir saatlik bölümlerden oluşan bu dizi ve dizileri izlerken, eğlenceli ve güzel vakitler geçireceğinize eminim. Son zamanlarda dünya genelinde popüler olan dizileri sizler için listeledik. Keyifli okumalar.

1- Elite

İspanyada bulunan seçkin bir özel okula, işçi sınıfından 3 genç kaydolur. 3 genç ve zengiler arasındaki çatışmada bir cinayet işlenir. Bu olay her şeyi değiştirecektir.

2- The Witcher

Ana karakterimiz olan Rivyalı Geralt, mutasyona uğramış canavar avcısıdır. Kaderinin yolunda ilerlerken bir sürü sorunla karşılaşacak ve onlarla savaşaktır.

3- Prison Break

Michael Scofield haksız yere ölüm cezasına mahkum edilen abisini hapishaneden kurtarmak için çok zekice bir kaçış planı yapar. Fakat bu planı uygularken çok fazla terslikle karşılaşacaktır.

4- İron Fist

Birçok kişi tarafından öldüğü düşünülen Dany Rand, 15 yıl sonra tekrar ortaya çıkar. Rand bir süper güce, demir yumruğa sahiptir. Kahramanımız karşısına çıkan tüm düşmanlara karşı var gücüyle savaşacaktır.

5- Daredevil

Kahramanımız küçük yaşlarda bir kaza sonucu görme yetisini kaybeder. Bu olay onu çok fazla etkilese de kısa süre sonra duyma yetisinin eskisine göre daha iyi olduğunu fark eder. Biri tarafında eğitilerek gündüzleri avukat geceleri ise kötüler ile savaşan bir kahramana dönüşür.

6- Peaky Blinders

1919 yılında İngiltere, Birmingham’daki bir çetenin başında Tommy Shelby vardır. Tommy ne olursa olsun yükselmeyi ve Shelby ailesini onurlandırmayı kafasına koymuştur. Tommy aynı zamanda zeki ve kararlı bir adamdır.

7- The Originals

En güçlü ve en yaşlı vampirler, orijinal vampirlerdir. Normal vampirleri ve insanları hipnotize edebilme yetenekleri vardır. Tüm vampirler orijinal kandan doğmuştur. Eğer orijinal vampirlerden biri ölürse aynı kandan gelen tüm vampirler ölecektir.

8- Narcos

Meksikalı bir ajan olan Javier Pena, herkes tarafından bilinen uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı yakalamak için Birleşik Devletler tarafından Kolombiya’ya yollanır. Bu dizide Pablo Escobar’ın gerçek hayatı konu alınmıştır.

9- Vikings

Ana karakterimiz olan Ragnar Lothbrok bir çiftçi olarak başladığı macerasında sahip olduklarıyla yetinmeyecek hep daha fazlasını isteyecektir. Yeni yerler keşfetmeyi çok sevdiği için sonunda başına geçtiği ordusu ile birlikte çok uzak yerlerdeki medeniyetleri işgal etmek için yola çıkacaktır.

10- Lucifer

Cehennemin bekçisi ve efendisi olan Lucifer, bir gün çok sıkılır ve Los Angeles’a yerleşir. İnsanları hipnotize etme yeteneği olan karakterimiz, bir dedektif ile tanışır. Yeteneklerinin bu dedektifte işe yaramadığını fark eder. Bu olayı garip bulan Lucifer dedektif ile değişik maceralara atılır.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir