Duru işitir nedir Tekniği nasıldır ?

Duru işitir kısaca, herhangi elektronik cihaz veya iletişim aracı ile ihtiyaç duyulmayan sesleri uzaktan algılama biçimidir. Kulağa bir takım sesler gelip aslında bu seslerin beynimizde yankılanma şeklidir.

Bir çok kişiye aslında bu durum çok sık gözlenmektedir. Ama bazen bu durumlara anlam verilmemektedir. Oluşma durumu genelde uyku ile uyanıklık arasında beta dalgalanma sırasında gerçekleşir. O esnada gerçekleşen durumlar genelde rüya olarak algılansa da, rüya uyuduğumuz sonrası ilk 45 dakika içerisinde gerçekleşir. Eğer sizde de bu durum olduysa korkmayın, siz de duru işitir olabilirsiniz.

Duru işitir ile neler yapılabilir?

Doğru kullanıldığında duru işitir ile uzaktan gelen sesleri herhangi bir iletişim cihazına ihtiyaç duymadan duyabilir, size gelen anlamsız seslerin şifrelerini çözebilir, kişiler arası konuşmaları duyabilir ve insanların, hayvanların düşüncelerini okuyabilirsiniz.

Peki neden oluşur?

Biz insanlar doğamız gereği bir çok sesle karşı karşıya kalırız bu da bilinç altımıza frekans olarak yansır. Frekanslar bilinçaltımızda beyne doğru ses olarak açığa çıkar. Gürültülü ortamlar, kalabalık mekanlar, müzikli ortamlar gibi ses barındıran mekanlarda uzun süre kaldığımızda en sakin olduğumuz anda bize beynimizde ses veya frekans olarak geri yansır. Bazende çok sık müzik dinlediğimizde müziğin sesi beynimizde yankılanır ve bu sesleri hayalimizde duymaya başlarız. Eğer bu tip olaylar sizin başınıza çok sık geliyorsa siz de duru işitir olabilirsiniz.

Nasıl durdurabilirim?

Duru işitir, bir çok sesi duyma bakımından fantastik güç olarak gözükse de bazen rahatsız edici olabiliyor. Eğer beyninizde anlamsız sesleri sürekli duyuyor ve rahatsız oluyorsanız, bunu durdurmanın bazı yolları var. Duru işitir benimde çok sık başıma gelen bir olaydır. Bir süre sonra bu konuyu araştırıp durdurmak istemiştim. Bir türlü başaramadım. Bazı dualar ile belli ölçüde durdurabilir olsa da uzun ve etkili bir çözümü bulamamıştım. Onun için yoğun bir araştırma yaptım, kendimde uyguladım ve sizinle paylaşıyorum.

Durdurma yöntemini paylaşmadan önce neden tekniği ilk önce paylaşmadığımı açıklarsam eğer, duru işitir olayı güzel bir şey gibi görünse de bazen uykularınız kaçabiliyor ve psikolojiniz bozulabiliyor. O yüzden ilk önce nasıl önlem alabiliriz, onun hakkında paylaşım yapıcam. Eğer sizde de bu durum var ise ve bunu kontrol etmek istiyorsanız, o tekniği de en altta paylaşacağım. Şimdi durdurma yöntemini anlatıyorum. Dikkatlice okuyun ve uygulayın.

 • Uyku ve uyanıklık esnasına geçin ( Rahat bir yere uzanın ve uyuyacakmışsınız gibi vücudunuzu rahatlatın veya uyumadan önce deneyin)
 • Bir takım mantıksız sesler duyuyorsanız, içinizde telkin yapın ”Bugün sesler duymayacağım, bugün ses duymayacağım, bende duru işitir durumu yok, ben normal bir insanım, rahatsızlığım yok, simdi rahatça uyuyacağım”.
 • Bu telkinleri yaptıktan sonra uyumaya çalışın, farkedeceksiniz o gün rahatça uyumuşsunuz ve sizde duru işitir durumu yaşanmamış.

Durdurma tekniği işte bu kadar basit. Sadece hayal gücü ve telkin. Bu yöntemi asıl anlatma amacım, eğer başınıza gelebilecek kötü olaylardan kendinizi nasıl koruyabileceğinizi anlatmak idi. Peki duru işitirseniz başınıza ne gibi kötü durumlar gelir? Şahsen başınıza gelebilecek kötü durumlar genelde psikolojik olur. Bu duruma hazır olmayanların psikolojisi kötü şekilde etkilenebilir, kendinizi tuhaf hissedersiniz, başkalarına anlatsanız size deli diyebilirler (Bu konuda fazla bilimsel araştırma yok o yüzden), insanlar sizi yanlış yönlendirir üzülürsünüz, uykularınız etkilenir. Kısaca bu gibi olumsuz olaylar başınıza gelebilir. Bende bu durumu önlemek için böyle bir yöntem açıkladım. Umarım faydalı olmuştur.

Duru işitir nasıl kontrol edilebilir ve nasıl geliştirilir?

Öncelikle size genel olarak uygulana iki tip yöntemden bahsedeceğim. Tabi ki bu yötemleri ilk uyguladığınızda başarılı olamayacaksınız. Eğer daha önce duru işitir durumu yaşadıysanız, kendinizi geliştirmeniz elbette daha hızlı olacaktır. Bu konuyu araştırıp bulduğum ve kendi üzerimde denediğim yan etkisini de görmediğim iki yöntemi sizler için açıklayacağım. Bu yöntemi evinizde veya en rahat olduğunuz zaman dilimi içerisinde uygulayabilirsiniz. Sizi daha fazla sıkmadan o yöntemlere geçelim.

Geliştirme yöntemi 1 :

 • Öncelikle rahat bir konuma geçin, bu bulunduğunuz ev veya rahat bir ortam olabilir ya da uyku esnasında deneyin. Çünkü uyku esnasında insan en rahat konumda olur. Hani deriz ya bebek gibi uyuyorsun. İşte bebek gibi uyuyorsun tabiri işte buradan gelmektedir. Uygulamayı uyurken değil, uyku ile uyanıklık evresinde gerçekleştirmeniz gerekiyor.
 • Gözlerinizi kapatın ve kulağınızın içinde bir disk olduğunu hayal edin. Bu diskin rengi sevdiğiniz bir renkte olsun.
 • Kulağınızın içine beyaz bir ışığın girdiğini ve diske geldiğinde onu aydınlattığını ve bembeyaz yaptığını hayal edin.
 • Kulağınızın içindeki diski o kadar bembeyaz yapıyor ki kulağınızın içi aydınlanıyor. Kulağınızdan dışarı bembeyaz ışık yayılıyor ve bu bembeyaz ışığın tüm vücudunuza yayıldığını hayal edin.
 • Gözlerinizi açın.

Bu yöntemi sık sık yapın bir zaman sonra size gelen seslerin çoğalacağına şaşıracaksınız. Aynı şekilde bu yöntemin amacı, bilinçaltınızda daha önceden var olan olumsuz sesleri temizlemek ve mesajı daha doğru bir biçimde almaktır.

Geliştirme yöntemi 2 :

 • Kalabalık ortamlar gidin ve sesleri hayalinizde kaydedin. Aynı şekilde müzik dinleyin ve bu müziğin sesini hayalinizde kaydedin.
 • Daha sonra uygun bir ortamda aynı sesi hayalinizde canlandırın. Bu sesi duyuyorsanız geliştirmek için adım attınız demektir.
 • Sesleri dinleme ve hayalinizde kaydetme uygulamanızı sık sık her gün tekrarlayın.
 • Bu yöntemde rahatlamanız veya gözlerinizi açıp, kapamanıza gerek yok. Sadece o anki ruh haliniz uyumlu ve güzel olsun.

Bu yöntemi her gün deneyin. Eğer daha önce duru işitir deneyiminiz olmadıysa ilk önce uyku ve uyanıklık esnasında kulak çınlaması, bozuk radyo gibi sesler yada uğuldamalar duyacaksınız. Daha sonra yerini anlam veremediğiniz seslere alacaktır.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir