Spread the love

En basit tanımıyla DURUGÖRÜ beş duyunun dışında eşyaları, olayları ve düşüncelerin algılama ve görmedir. Ruhsal görü adı da verilen bu yetenek duyular dışı algılamalar içinde üzerinde en fazla araştırma yapılan yeteneklerimizden biridir. Beş duyu organımızdan biri olan gözler bu algılamada fonksiyon görmezler. İki kaşın arasında gözler genellikle kapalıyken yada herhangi bir objeye konsantre edildiği bir sırada adeta televizyon ekranında bir filim seyredercesine bir takım şekillerin görülmesidir.

1. Bir sokakta yürürken bir dükkan vitrini köşesinde bulunan bir nesneyi “görmeye” çalışın (tabi daha önce hiç gitmediğiniz, görmediğiniz yer olmalı)

2. Arkadaşınızın dinlediği, sizin duymadığınız, müziği bilmeye çalışın

3. Kendinize gelecekte bir gün ve saat seçin, o saate nerede bulunacağınız yeri çizin ve tarifleyin ama kendinizi kandırmayın!

4. Hiç tanımadığınız insanların yüzlerini çizmeyi deneyiniz. Ya da tanışmaya gideceğiniz insanların neler giydiğini ya da yüzünü çizmeyi deneyin.

5. Doğmamış bir çocuğun cinsiyetini önceden bilmeye çalışın.

6. Kaybolan nesnelerin yerlerini bilmeye çalışın (kaybolan nesneyi hedef nesne yaparak).

7. İnternetten tanıdığınız bir arkadaşınızla, nesne ya da resim tutup çizmeye çalışabilirsiniz.

8. Durugörü yeteneği olan biriyle çalışmanız başarı oranınızı yükseltir. Oldukça güçlü durugörüye sahip olan birinin bulunduğu yerde diğer kişilerde durugörü yaşayabilirler. Bu tür bir çalışma arkadaşı edinmek en iyisidir.

9. Durugörüyü ya da uzaktan görüyü hayatınıza, diğer hobileriniz gibi bir renk olarak ekleyip, onunla eğlenin. Her zaman başarılı olmaz iseniz de onunla oynayın!

Comments

comments

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here