En Gizemli Organ Epifiz Bezi Hakkında İnanılmaz Bilgiler

Dünyada yaşanmış bir çok gizemli olaylar vardır. Bu gizemli olaylar çoğu zaman insan vücudunda bulunan en gizemli organa itafen bahsedilir. Hipofiz bezi tarih boyunca çarpıcı detaylarla bağdaşmaktadır. Antik Mısır’da İlah Horus’un gözü simgesinin hipofiz bezi bölgesi ile aynı olması düşündürücüdür.

Şekli çam kozalağına benziyor

 

Vatikan’da bulunan dev çam kozalağı heykeli bu beze hitaben yapılmıştır. Zira görünüş itibarıyla epifiz bezi, çam kozalağına benzemektedir. Bütün bu simgeler tesadüf olabilir mi?

Epifiz bezinin salgıladığı hormonlar

Epifiz bezi melatonin, seretonin ve DMT hormonlarını salgılamaktadır.

Epifiz bezi tarafından salgılanan melatonin hormonunun özelliği

Melatonin hipofiz bezinin sadece karanlıkta salgılayabildiği bir hormondur. Uyku düzenimizi ve uyumamızı sağlayan ve doğru zaman geldiğinde uyanmamızı sağlayan hormondur. Bu hormon 23:00-05:00 saatleri arasında salgılanmaktadır. Vücudunu günlük fiziksel ve zihinsel yorgunluğunun giderilmesi, vücudun hasar göre hücrelerinin onarılması için bu saatler arasında vücudun uykuda olması gerekir.

Işığın gün içinde gece-gündüz fark etmeksizin yoğun olduğu ülkelerde kansere yakalanma riski, karanlıkta kalmış ülkelere göre 6 kat daha fazladır. Görme engelli kişilerin kansere yakalanma riski, diğer insanlara göre 24 kat daha azdır.

Diş macunu içerisinde bulunan Florürün yatmadan önce dişlerimizi fırçaladığımız için bu bezin körelmesine yol açtığı söylenmektedir. O nedenle Peygamber Efendimiz’in dişleri fırçalamada önerdiği misvak kullanımını yeniden gözden geçirmemiz gerekebilir. Zamanında Hitler’in bile içme sularının içine Florür koyduğu ve bu şekilde insanların düşünmesini engellediği söyleniyor.

 

Epifiz bezi tarafından salgılanan seretonin hormonunun özelliği

Bu bez tarafından salgılanan bir diğer hormon da seretonin hormonudur. Seretonin ruhsal ve bedensel fonksiyonların düzenlenmesini sağlar. Yeterince seretonin üretilemezse insan depresyon ve ruhsal hastalıklar yaşayacaktır.

 

 

Epifiz bezi tarafından salgılanan DMT hormonunun özelliği

Epifiz tarafından salgılanan diğer bir hormon da DMT’dir.  DMT hormonu doğum ve ölüm anında en yüksek seviyede seyreder. Hamile kadınlar doğumdan sonra 40 gün boyunca bazen ruhani varlıkları gördüklerini söylerler, belki de bunun nedeni hipofiz bezidir. Bazı bitkilerde çok fazla miktarda DMT bulunmaktadır, bu bitkilerin çayı demlenip içildiğinde, insanın epifiz bezinin çalıştığı düşünülmektedir. Bu bitkilerden birisi de ülkemizde bolca yetişen üzerlik bitkisidir.

Comments

comments

One thought on “En Gizemli Organ Epifiz Bezi Hakkında İnanılmaz Bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir