Evde Sıkılmadan İzleyebileceğiniz En İyi 10 Film

Herkesin evde kalmak zorunda olduğu bu dönemde birazcık olsun güzel zaman geçirmek için yapılması gerekenlerden bir tanesi film izlemektir. Sizlerin daha fazla keyifli zaman geçirmesi için izlenebilecek 10 adet güzel film listeledik. Keyifli okumalar.

1- Bloodshot

Savaşta hayatını kaybetmiş ve aynı zamanda seçkin bir asker olan Ray Garrison, süper güçler ve hızla iyileşme yeteneği veren bir teknoloji ile tekrar hayata döner. Bu yeteneklerini kullanarak, karısını öldüren adamın peşine düşecektir.

2- Ölüm Yarışı

En azılı suçluların bulunduğu bir hapishanede, mahkumların kendi aralarındaki amansız mücadeleyi konu alan bir filmdir. Yöneticiler, mahkumların birbirini öldüreceği ve aynı zamanda çok fazla para kazanacakları, silahlarla donatılmış araçlar ile bir yarış düzenler.

3- Last Christmas

Kate, 90’lı yıllarda İngiltere’ye sığınmacı olarak gelen ailenin kızıdır. Hayatında çok fazla şanssızlık yaşayan ve mutsuz olan Kate, bir gün daha önce hiç görmediği bir adamla tanışır. Tanıştığı bu adam Kate’in hayatını değiştirmeye başlayacaktır.

4- Isi & Ossi

Isi, çok zengin bir ailenin kızıdır. Fakat ailesi onu, istememesine rağmen üniversiteye göndermeye çalışırlar. Oysaki Isi aşçı olmak istemektedir. Öte yandan fakir bir aileden gelen Osi küçüklüğünden beri boksör olmak ve ailesinin borçlarını ödemek için çalışan genç bir adamdır. Osi ve Isi bir anlaşma yaparlar. Isi Osi’den para karşılığında ailesine birlikteymiş gibi davranmasını ister. Ama işler istedikleri gibi gitmez.

5- Doktor Dolittle’nin Yolculuğu

Dr. Dolittle yetenekli ve hayvanlarla konuşabilen bir hekimdir. Karısının ölümünden sonra tüm günlerini malikanesinde geçirmeye başlar. Ama bir gün Kraliçenin özel isteği üzerine hayvan dostlarıyla birlikte eğlenceli ve macera dolu bir yolculuğa çıkar.

6- Sherlock Holmes

Arthur Conan Doyle’un yarattığı, dünyaca ünlü bir karakter olan Sherlock Holmes’ün ve Jhon Wotsan’ın muhteşem maceralarını anlatan bir film. Sherlock Holmes’un inanılmaz zekasına hayran kalıcaksınız.

7- Breathe

28 yaşlarında hayatını daha tam olarak yaşayamamış bir genç felç geçirir ve doktorlar sadece bir kaç aylık ömrü kaldığını söyler. Fakat eşi, ne olursa olsun iyileştirebileceğini düşünür ve hastaneden çıkartarak eve götürür.

8- Aquaman

Atlantis kraliçesi olan Atlanna, suyun derinliklerinde büyük bir savaş yüzünden yaralanır ve su yüzeyinde sürüklenir. Onu bir fener bekçisi olan Tom bulur. İkili kısa sürede birbirine aşık olur ve bir çocuk dünyaya getirirler. Su ve karanın birleşimiyle oluşan bu yasak aşk çok fazla sürmeyecektir. Atlantis hala Kraliçenin peşini bırakmamıştır. Atlanna en sonunda dayanamayıp oğlunu ve Tom’u korumak için okyanusa geri dönecektir. Fakat bu sefer melez olan Arthur bu kişiler ile başa çıkmaya çalışacaktır.

 9- Karlar Ülkesi (Animasyon film)

Evde çoçuklar ve aile için film olan, Anna ve Elsa iki kardeştir. Fakat Elsa’nın sihirli güçleri vardır. Bir gün Elsa ve Anna sihirle oynarken Anna yaralanır. Bunun üzerine, korkan ailesi hemen trollerden yardım almak için yola çıkarlar. Böylelikle Anna’nın hafızasında sihirle ilgili olan her şey silinir. Elsa’nın sihir yaptığı herkes tarafında öğrenilir ve Elsa kaçmak zorunda kalır. Kardeşi onu bu durumdan kurtarmaya çalışacaktır.

10- Gerçeğin Peşinde

Evde en çok izlenmesi gereken filmin hikayesinde Nick Cassidy görevden alınmış eski bir polistir. Bir gün otelin çatısına çıkarak insanlara masum olduğunu kanıtlamak için intihar girişiminde bulunur. Bunu gören bir kadının çığlık atmasıya polisler olay yerine gelir. Polis Lydia Anderson onu ikna etmeye çalışır. Nick bütün dikkati üstüne çekmeyi başarmışıtır. Fakat Nick’in asıl planı başkadır. Aka planda zekice hazırlanmış bir elmas soygunu vardır.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir