Hakkımızda

Dunyatarihi.net ekibi olarak başladığımız bu hikayede ki amacımız; Dünya ve Evrenin, Bing bang anından itibaren geçirdiği serüveni sizlerle paylaşıp, yaşamın başladığı bu mavi gezegen ve sonsuz evrenin büyüsünü tatmanızı sağlamak olacaktır. Bizler tarihin, geleceğimizi şekillendirdiğini ve geçmişin bizi biz yaptığını düşünüyoruz. Ve geçmişini bilmeyen bir serüvenin bir gelecek teşkil etmeyeceğine inanıyoruz.

Geçmişimizi bilimsel odaklı  bilgilerle öğrenip , bu bilgileri paylaşmak adına bu hikayenin ilk adımlarını attık. Evrenin ve dünyanın tarihsel sürecindeki Evren ve Uzay, Bilim ve Teknoloji, Canlılar, Medeniyetler ve bir çok bilimsel ve kültürel tarihi, dünyatarihi ekibi olarak sizler için hazırladık.

Dünya değişiyor ve buna ayak uydurmak zorlaşıyor. Bu sebeple daha fazla özen göstererek yeni kategoriler ekledik. Sizlerin daha iyi öğrenmeye ve geri bildirimlerinize dayanarak etkili yazılar hazırlıyoruz. Sizi sıkmak veya uzaklaştırmak istemeyiz. O yüzden buna özen göstererek bilime, tarihe, gizemli bilgilere, yaşama doğaya dair herşeyi paylaşarak en etkili bir biçimde öğrenmenizi istiyoruz.

Sizler için en iyisini üretmek için çaba harcıyoruz. Bu çabamız doğrultusunda her gün yeni içerikler girmeye özen gösteriyoruz. Bunların yanında sevdiğiniz, beğendiğiniz veya istediğiniz bir konu hakkında araştırmalarımıza devam ediyoruz. Diğer siteler gibi ilgisiz veya alakasız bir site değiliz. Her zaman politikalarımız kullanıcıya yönelik olmuştur. İlkelerimiz bize şunları söyler; kullanıcı ister biz yaparız. Siz var olduğunda bizde varız.

Nereden çıktı bu hikaye ?

dunyatarihi.net logosu
dünyatarihi sitesi resmi logosu

Bir çok web sitesi bir çok haberi bünyesinde barındıyor ve paylaşım yapıyordu. Ama bunların arasında okuyucuları seven veya destekleyen bir platform yoktu veya azdı. Çeşitli kategorileri örneğin ; parapsikoloji, doğa ve çevre, bilim gibi çeşitli konuları bir araya getirerek herkesin okuyabileceği kıvama getirmek istedik. Bunun doğrultusunda da böyle bir web site kurduk. Hakkımızda olan her şey İlerlememiz için sizin desteğine bağlı oldu ve olacak.

Hakkımızda bilmek istediğiniz her konuyu burada paylaşmaya özen gösteriyoruz. Eğer sorularınız, öneri ve görüşleriniz varsa ekibimiz sizlere yardımcı olacaktır. Bu sayfayı okuyan arkadaşım dilersen iletişim bölümünden veya yazıların yorumlar kısmından paylaşım yaparak bize ulaşabilirsin. Paylaşımların ne olursa olsun bil ki seni dinleyeceğiz.