«
 1. Anasayfa
 2. ANASAYFA
 3. Hayatla Oyun Oynamak

Hayatla Oyun Oynamak

hayatla oyun oynamak

Hayatla Oyun Oynamak !!!!

İlk gözlerini açtığın da, rahimden can olarak çıktın, belki insan, belki bir suçlu. Ne olursa olsun üzerine çevrilmiş gözler için bir oyuncaktan farkın yoktu. Nereye geldim ben!!! dediğin de kendi kendine ağlarken gülmeye başladılar. Daha sen neyin ne olduğunun farkına varmadan. Dünyaya geldin!!!

Adı dünya ve ne yapacağın dünden planlanmış. Gideceğim yer ise belli ve kainatın en iyi tasarlanmış oyuncağı oldun. İlk çağlardan beri hep düzen içinde oyuncak oldun. Bazen de hayat ile oyun oynadın. Akla mantığa sığmayan mısır Pramitlerini inşa edip, yakın çağda bile oynadığınız oyunu çözemedik. Siz uzaydan mi geldiniz? Ufolsriniza binerek!!!

Mete oldunuz, karınca gibi. Çin ordusuna kafa tutup sed çektirdiniz. Ta marstan bakınca görülen. Ya hayatı oyun sandınız üçüncü sınıf amerikan kahramanlık filmlerinde ki gibi yazı, tura atarak can pazarı….Devlet dediniz yapı kurdunuz. Tanrı’nın bile haberi olmadan, tanrının sözü diye uydurdunuz. Demokrasi adına Sokratesi astınız, Plotonun’un gözü içine baka, baka. Ve adalet dediniz!!! Hayatımızla oynarken yağlı urganın ucunda köhne zindanlarda. Ustad Nietsche’yi bile delirtiniz. Zerdust ettiniz. Mevlana’dan yalandan bahsederken diri, diri yüzdünüz nesimiyi. Hayyam rubai yazarken siz küfre taptınız. Biz şarap ile yaratana sitem ederken, siz Madımak’tı yaktınız. Tekbir ile insanlığı ve 33 cani!!!!

Hitler oldun insanların hayatları ile oynadın. Stalin oldun, halkını doğradın, din dedin, inançlarla oynayıp Taliban oldun, İşid oldun, kafa kestin. Allah dedin!!!!! insanlığımdan ben utandım. Sen ise üç Maymunu oynadın. Dün doğdun!! Ne çabuk geçti farkına bile varmadın. Yarın dört kollu da gideceksin, ardından ne demelerini isterdin?? Hayat bir oyundur ve unutma oyunu sen kurarsan yaşarsın.

Bir Cevap Yaz

seda sarac Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Can

  Hayat Bir Oyun Değil Gerçekten
  Oyun Olsa. Hayatı Anlamlı Kılan Dolu Dolu
  Hayatı Yaşamaktır.Hayat Kıcaca Başarabildiğn
  Ve Yaşadığın Yaşattığın Yaşarken Yaşamlara
  Yaşam Kattığın Kadar Hayattır.