İzlemeniz Gereken 10 Muhteşem Aksiyon Filmi

İnsanların merakla ve heyecanla izlediği bir tür olan aksiyon filmlerini izlenmesi gereken 10 muhteşem aksiyon filmi şeklinde liste hazırladık. İzlerken adrenalinin doruklarını yaşayacaksınız. Keyifli okumalar.

1- San Andreas Fayı (2015)

Aksiyon filmi ve gerilim içeren bu filmde baş karakterimiz önceden orduda olup sonrasında ise insanları kurtarmak için pilotluk yapan bir adam. İşlerinin getirdiği sorumluluk ve stresten dolayı karısından boşanmıştır. San Andreas fayı harekete geçmesiyle birlikte büyük bir deprem meydana gelir. Bu olaylar gerçekleşirken karakterimizin kızı bir otoparkta mahsur kalır ve aynı zamanda karısını da kurtarmak zorundadır.

2- Rampage: Büyük Yıkım (2018)

Çoğu insanın sevdiği ünlü oyuncu Dwayne Johnson’nin başrolünde yer aldığı bu filmde Davis Okoye uzun yıllardır bir goril yavrusunu büyütmüş ve aralarında çok iyi bir bağ oluşmuştur. Baktığı gorile bir gün genetik bir deney yapılır. Fakat üzerinde çalışma yapılan sadece goril değildir. Deneyde kullanılan diğer hayvanlar bir canavara dönüşmüştür.

3- Van Helsing (2004)

Van Helsing kendini tek başına kötülükle savaşmaya adamıştır. Her türlü kötülükle ve iblisle savaşan ve kendine has bir sitili olan bir adamdır. Transilvanya şehrinde garip olayların olduğunu duyar ve yola çıkar. 400 yıl önce öldürdüğü dracula karşısına çıkar. Van Helsing  Draculanın planlarını bozmak herşeyi yapacaktır.

4- Zafere Hücum (2013)

En iyi Formula 1 yarışçıların arasında geçen mücadeleyi anlatan bu film hızın ve tutkunun doruklarını yaşatıyor. Gerçek yaşamdan esinlenen bu film yarışçıların özel hayatlarına da yer veriyor.

5- Yarının Sınırında – Edge of Tomorrov (2014)

Dünya uzaylı istilası altında kalmış ve orduların hepsini yönetmeye başlamıştır. Bu gücü kimse yok edemiyor. Savaşta hayatını kaybeden bir adam birden bir önceki güne geri döner. Bunu kullanarak dünyayı istila eden uzaylıları yok etmek için kullanacaktır.

 

6- Godzilla (2014)

Sizler için hazırladığımız 10 aksiyon filmlerinden biri olan godzilla, İnsanlar yıllardır okyanusta nükleer çalışma yapıyoruz gibi yalanlarla Godzillayı öldürmeye çalışırken Godzilla bir gün karaya çıkacaktır. Çünkü büyük canavarlar dünyaya saldıracaktır ve Godzilla insanları korumaya çalışacaktır.

7- Dünya Savaşı Z  (2013)

Bir gün Grey, eşi ve iki kız çocuğu birlikte arabalarıyla gezerken araçların durduğunu ve ilerlemediğini görür. Tehlikeyi farkeden Grey ailesini güvenli bir yere götürmeye çalışacaktır. Grey dünyayı zombilerden kurtarabilecekmi.

8- Salgın (2011)

Hava yoluyla bulaşan bir virüs dünyaya hızla yayılmasıyla, uzmanlar hemen bir çözüm yolu aramaya başlayacak aynı zamanda insanların paniğini kontrol altına almaya çalışacaklar.

9- Jumanji: Vahşi Orman (2017)

Bir arkadaş grubunun karşılaştığı oyun konsolundaki oyunun aslında gerçek olduğunu fark edecekler. Aksiyon Oyun ölmeleri gerektiklerini fark ettikleri anda başlar.

10- Tron Efsanesi (2010)

Diğer filmlere göre farklı olarak dijital bir dünyada geçmektedir. Kevin Flynn’in babası ortadan kaybolur ve araştırmaya başlar. Kendisini babasının uzun yıllardır yaşadığı Tron’un dijital dünyasının içinde bulur. Babasıyla birlikte bu sanal alemde bir ölüm kalım savaşına girerler.

 

Sinemanın Ortaya Çıkışı ve İlk Filmler

 

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir