Müzik İnsanı Mutlu ediyorsa Sizce Psikolojinizi Bozabilir mi?

Mozart ya da Beethoven dinleyen birçok kişi, dinledikleri müziğin kendileri için iyi geldiğini belirtmişlerdir. Ancak sanıldığı gibi bunun nedeni klasik müzik değildir. Bu müziklerin ses frekansları 528 Hz veya 432 Hz dir. Bu frekans stresi yenmenizi ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

İyileştirici müzik frekansının insan vücudu üzerindeki olumlu etkileri

Müzikle tedavi, alternatif tıpta en çok faydalanılan tedavi şeklidir. Duyduğunuz ve algıladığınız frekanstaki müzikler insanı mutlu edebilir, rahatlatabilir, sinirlendirebilir ya da strese sokabilir. Müziğin tedavi edici özelliğinin yanında hasta etme özelliği de bulunmaktadır. Farklı frekanslara sahip müziklerin aynı türde ve fiziksel şartlara sahip ortamda yetişen iki bitkiye dinletildikten sonra, bitkilerin birbirinden farklı değişimini ortaya koyan deneyler yapılmıştır. 528Hz frekansı, bilimsel literatürde DNA onarıcı olarak geçmektedir. 432Hz frekansları da kalp sağlığı üzerinde olumlu sonuçlar vermektedir.

 

440 Hz frekansının insan vücudu üzerindeki olumsuz etkileri

Modern dünyadaki dinlediğimiz müziklerin frekansını sorgularsak, çoğunluğunun 440 Hz frekanslara sahip olduğu görülür. 440 Hz agresif ses titreşimleri olup, ‘şeytanın frekansı’ olarak isimlendirilmektedir. Bu frekansta müzik dinlemek insanı strese sokmaktadır. Tarihte 440 Hz frekansı kitleleri yönetmek için radyo yayınlarında özellikle savaş yıllarında çok kullanılmıştır. Öyle ki, insan kitlelerin yönetimini kolaylıkla sağlamak için, insanların dinlediği müzik aletlerinin sesleri 440Hz ses çıkartabilmek için akortlanmıştır. İsrail 1965 yılında The Beatles topluluğunun bir konserini kitlesel hisleri harekete geçirdiği ve insanları saldırganlığa sürüklediği gerekçesiyle iptal etmiştir. Müzik endüstrisinde yapılan çoğu çalışmalar 440Hz frekanslarında yapılmaktadır. Böylelikle insanların sürekli stresli bir yaşamla iç içe olmaları sağlanmış, insanların daha depresif duygular yaşayarak kedere sürüklenmeleri, sosyoekonomik krizlere açık hale gelmeleri sağlanmıştır. Böylece insanlar, bu duygu bunalımında daha kolaylıkla yönetilebilir hale gelmişlerdir.

Aynı zamanda bundan önce 1300+ kişinin okuduğu Çakra Nedir, Çakra Nasıl Açılır yazımda da insan vücudunda bulunan çakralar için olumlu olan müzik frekanslarını listelemiştim. Oradan da bu konuya detaylı bakabilirsiniz.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir