ruhsal temizlik
ruhsal temizlik
Spread the love

Günümüz dünyasında bir çok enerjilere maruz kalırız. Bunlar, genelde iki tip enerjiden oluşur. Pozitif ve negatif. Pozitif enerji, vücudumuzun ihtiyacı olup, bizi iyi hissettirir ve hayattaki şansımızı ve başarımızı tetikler. Pozitif enerjilerden çok negatif enerjilere daha çok maruz kalırız. Bu da ruhsal manada gelişmek isteyenler gerekse hayatını düzene sokmak isteyenler için engel teşkil eder. Bu engelleri kaldırmak ve sizi daha iyi hale getirmek için benim de kullandığım yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bu yöntemler ile negatif enerjiye maruz kalmanız azalır veya negatif enerjiden korunmuş oluruz.

Psişik güçler ve benzeri ruhsal güç uygulamalarında vücutta daima istenmeyen enerjiler birikir. Bunlar bazen negatif enerjiler bazen de aşırı yükleme sonucu vücudun kaldıramayacağı enerjilerdir. Bunun gibi istemeyen bir çok enerjiler mevcuttur. Genel olarak bu enerji tiplerini listeleceğim ve nasıl korunmamız gerektiğini göstereceğim içeriğime hoşgeldiniz 🙂

# Başlamadan önce küçük bir uyarım var! Psişik güçler veya ruhsal güçler ile ilgilenen veya merakı olanlar teknikleri denedikten sonra mutlaka bu uygulamaların birkaçını deneyin!

İstenmeyen enerji tipleri

Statik elektrik (Statik enerji)

Bu enerji tipini özellikle ilkokulda ve lisede uygulamalar halinde bir çok defa yapmış olduğunuzu düşünüyorum. Statik elektriğin bilimsel kısmına girmeden özellikle niye oluştuğunu biliyor olduğunuzu düşünüyorum. Genelde sürtünmeden ve çok fazla elektrikli ortamda kalmaktan dolayı oluşan enerji biçimidir. Bir yere dokunduğunuzda çarpılıyor gibi misiniz? İşte bahsettiğim enerji tipi bu şekilde… Statik elektrik meydana gelmesi aslında vücudumuzla ilgilidir. Aslında bir çok şey elektrikle çalışır. Vücutta belli ölçüde çalışan organlarımız elektrik üretir ve onu dışarıya atmak ister. Bu elektrik yükü dışarıdan temaslar ile alındığında bize etkisi, bir yere dokunduğumuzda çarpılmak veya özellikle kazak giydiğimizde (yünlü olduğu için) iğne batması gibi his hissetme şeklindedir. Statik elektrik sizi korkutmasın! Aşağıda statik elektrikten nasıl kurtulacağınızı anlatacağım.

Canlılardan gelen negatif enerjiler

Bir ortama girdiğinizde kendinizi kötü mü hissediyorsunuz ya da enerjiniz çok iyiyken birden bire düştüğünüzü mü hissediyorsunuz? İşte sizinde enerjiniz başkaları tarafından çekilebilir veya negatif enerjilere maruz kaldığınızdan dolayı enerjiniz ortama uymak için düşebilir. Aynı şekilde biri size hayranlıkla baktığında (genelde 1 dakika ve 1 dakikadan daha uzun) enerjiniz düşebilir. Bunun sonucunda kendinizi gün boyunca kötü hissedersiniz, kötü olduğunuzda da negatif enerjinizden dolayı hayattaki şansınız düşer, başarılarınız düşer. Bunun içinde size etkili şekilde anlattığım ve benim de uyguladığımı yöntemleri paylaşacağım. Aşağıda okuyabilir ve uygulayabilirsiniz.

Ruhsal uygulamalar ve birikmiş enerjiler

Ruhsal güçler ile uğraşanlar vücutlarında daima enerji birikir ve atmak isterler. Bunun sebebi bir çok enerji tiplerini uygulamaları ve kendi vücuduna çekmeleridir. Kendi vücuduna çekilen enerjiler atılması gereklidir. Bu enerjiler insanların kaldıramayacağı kadar güçlü enerjilerdir. Bu enerjiler vücuda bilinçsizce çekilirse, yorgunluk, aşırı yanma ve ısınma, aşırı üşüme, bayılma gibi etmenleri göstermektedir. Özellikle yazılarımda herkesin kullanabileceği temel şeyleri anlatıyorum. Ek olarak diğer boyutlardan gelen varlıklar özellikle parapsikoloji alanıyla uğraşanların enerjilerini çekmektedir. Varlıklar konusuna çok değinmeyeceğim. Detaya inmiyorum ki yeni başlayanlar veya bu konuda uzman olmayanlar kendine zarar vermesin. Umarım diğer içeriklerimi de keyifle okuyorsunuzdur. Bu yazımda özellikle ruhsal güçler ile uğraşan kişilerin kullanabileceği basit ve etkili yolları sizler için paylaşacağım. Umarım bu yöntemleri okuyan herkes bir gün başarı sağlar ve tekniklerin faydası olur.

En çok bilinen negatif enerji tiplerini sizler için açıkladım. Şimdi ise bu negatif enerjilerden nasıl kurtulacağınızı anlatacağım. Aşağıda bulunan her yöntemden en az birini mutlaka uygulayın. Gün sonunda rahatlayacağınızı keşfedeceksiniz 🙂

Ruhsal güce etki eden temizlik yöntemleri

Fiziksel ve çevresel temizlik

Günümüzde çok sık uygulanan ve uygulandığı takdirde rahatlatan temizlik türleridir. Fiziksel olarak kişisel bakım ve benzeri uygulamalar değil anlatacağım uygulamalar… Ruhsal güçler ile uğraşan insanlarda ve sağlıklı olma çabasında olan insanların mutlaka uygulaması gereken uygulamaların başında spor olmalıdır. Spor yaparak vücutta biriken yağları, toksinleri atarak vücut rahatlar ve rahatlayan vücutta negatif enerjilerden uzak bile hale dönüşür. Aynı zamanda spor yaparak hastalıklardan önlenmiş olur ve gereksiz besinlerden kurtulmuş oluruz. Gereksiz besinler özellikle atıştırmalar ruhsal güçler ile uğraşan insanların önünü tıkar. Gelişiminizi engeller. Spor yapmanızın bir sakıncası (hastalık engeli vb.) yoksa mutlaka spor yapmanızı öneriyorum.

Statik elektrik ve benzeri negatif enerjileri atmanın en iyi yolu ve eğlenceli yolu duş almaktır. Duş alırken çok sıcak yada çok soğuk olmamasına özen gösterin. Duş almanın faydaları saymakla bitmez. Genel olarak; vücutta bilinen enerjileri (statik elektrik, negatif enerjiler vb.) atması, huzura kavuşmak, sakinliği sağlaması, zihin açıklığı ve etkili düşünme, ruhen hafifleme gibi faydaları vardır. Araştırmalara göre büyük fikirler banyoda gelirmiş. Eğlenceli bir örnek ‘Newton’un süt banyosunda kaldırma kuvveti bulması‘. Bunlar tesadüf olmasa gerek 🙂

Mutlaka etrafınızı temizleyin! Dağınık yaşam ve pis yaşam özellikle evinize negatif enerjileri davetiyeye çıkarır. Negatif enerjilerden kendinizi korunmak istiyorsanız mutlaka çevre temizliğine önem gösterin. Gerek kendi eviniz gerekse dışarısı için. Yakında bu konu ile ilgili detaylı yazı paylaşacağım. Takipte kalın 🙂

Meditasyon ve enerji egzersizleri ile temizlik

Meditasyon, ruhsal kapıya açılan bir anahtardır. Huzur ve sakinliğin temsilcisidir. Meditasyon ile vücudunuzdan negatif enerjileri uzaklaştırıp, pozitif enerjileri çekmek gibi basit ve etkili yöntemlerden birisidir. Meditasyon ile negatif enerjilerden kurtulabilir, aura kalkanızı güçlendirebilirsiniz.

Her yerde uygulanabilen en basit meditasyon nasıl yapılır?

Öncelikle rahat olduğunuz bir yere geçin. Sessiz olması odaklanabilmek için önemli. Sessiz yerde odaklanma sıkıntısı yaşayanlar, müzik ile de odaklanabilirler. Rahat ve sessiz bir ortamdasınız. Dik ve bağdaş kurup oturabilirsiniz. Gözlerinizi kapatın. Gözlerinizi kapattığınızda gözünüzün önüne tuhaf şekiller çıkabilir, şekilleri umursamayın. Sadece bu konumda gözleriniz kapalı şekilde oturun. Biraz zaman geçtikten sonra sanki siz yoksunuz ve tüm evrenle bağlantılı olduğunu hissedin. Bu hisse yoğunlaşın. Kendinize sürekli bunu söyleyin ‘Ben enerjiyim ve yokum, tüm evrenle bağlantılıyım‘. İçinizden sadece bunu tekrarlayın. Bu yöntemi her gün uyguladığınızda enerjinizin artacağına ve sakinleşeceğini göreceksiniz. Meditasyon, bunların haricinde yatarak (dik konumda) veya oturarak yapılır. Genelde 1 saat ve uzun süreler boyunca yapılır. Meditasyon yapılırken düşünceler susturulur. Yani hiçbir şey düşünülmez. Burada özellikle ‘Ben enerjiyim ve yokum, tüm evrenle bağlantılıyım‘ cümlesi yeni başlayanlar için basit ve etkili yoldur.

Psişik güç egzersizleri veya bir takım enerji çalışmaları (Chi gong, Ta chi vb.) enerjinizi yükseltir ve özellikle enerji gerektiren ağır enerji çalışmalarında yardımcı rol üstlenir. Bu gibi enerji egzersizleri ile negatif enerjiye maruz kalan ve fazla enerji yüklenen vücudunuzu temizleyebilirsiniz.

# Eğer psişik güç enerji egzersizlerini nasıl yapacağınız bilmiyorsanız, sizler için hazırladığım ‘Psişik güç enerji çalışması‘ adlı yazımı mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

Psikolojik ve ruhen temizlik

Ruhsal güçler ve benzeri uygulamalarda belki de ilk başlarda karşılacağınız durum psikolojik baskı veya korkularınız olacaktır. Korkularınız olması gayet normal. Çünkü insan bilmediği şey için her zaman korkar. Korku aslında etkili kullanıldığında bizi tehlikelere karşı korur. Kısaca korkmak aslında o kadar kötü bir şey değildir. Psikolojik olarak temizlik niye önemli ? Psikolojik olarak kendimizi denediğimizde eğer başladığım şey bize korkunç geliyor ise korkumuzu yani negatif enerjimizi yayarız. Negatif enerjilerde negatif canlıları kendimize çekmiş oluruz.

Negatif canlılardan uzaklaşmanın yada korunmanın en iyi yolu, araştırma ve denemekten geçer. Psikolojik olarak ruhsal güçlere hazır değilseniz denemeyin demiyorum. Öncelikle her kaynaktan araştırın, araştırdıktan sonra da deneyin. Edindiğiniz deneyimler, deneyimlerde özgüven getirecektir. Özgüveniz geldiğinde psikolojik olarak da kendinizi hazır olduğunu hissedeceksiniz. Ama bu konular özellikle ‘parapsikoloji‘ sabır ve azimden geçer. Sabırlı olmazsanız yapmanız çok zor. Ve genelde bana en çok sorulan sorular parapsikoloji gerçek değil, uydurmadır vb. soruları. Bu gibi sorulara saygım var ama bu kişilerin %95’i denememiş insanlardan oluşur. Araştırırsanız parapsikoloji alanında uzman olmuş, defalarca deneye sokulmuş bir çok insanlarla karşılaşırsınız. Düşünün niye bize buna gerçek olmadığını gösteriyorlar! Peki kim bunlar? Tabiki de araştırmayan insanlar! Bunlara kulak asmayın ve kendi yolunuzdan gidin 🙂 Sizde göreceksiniz araştırdığınızda ne gibi belgelere ulaşacaksınız. Araştırmalarınızı türkçe kaynaklar ile sınırlamayın. Global olun ve özellikle ingilizce araştırmalar yapın.

Sevdiğiniz şeyleri yapın! Kötü de olsanız bile yinede yapın. Böylelikle kötü olacağınız bir işte başarınızı artacak, huzurlu ve mutlu olacaksınız. Örneğin; müzik söylemek, sesiniz olmasa bile üzülmeyin sadece söyleyin ve dans edin. En kısa ve etkili yöntemlerden biridir bu. Mutluluk enerjiniz ile negatif enerjilerden korunur ve temizlenirsiniz 🙂

Ruhen temizlik, negatif enerjilerden arınmanın en etkili ve iyi yöntemlerinden biridir. Ruhen temizliğinizi ibadet ile yapın! İbadet yapan vücut temizlenir ve aura kalkanı güçlenir. Böylelikle hem negatif enerjilerden korunmuş hemde arınmış olursunuz.

Dualar ile temizlik

Dualar güçlü enerjiler barındırır. Duaları bizler için unutmayın! Dualar ile gerek Yaradana gerekse sure veya ayetler ile negatif enerjilerden temizlenmek mümkündür. Bunlardan bazıları ;

  • Ayetel kursi suresi : Okunduğunda aura kalkanını güçlendirir, negatif etkilere karşı korur, nazar ve benzeri kötü etkilere karşı savunmadır. Okunduğu mekanı korur.
  • Fekak ve nas suresi : Vücutta biriken negatif enerjileri atar, vücuttan çekilen enerji çekilmelerini durdurur, pozitif enerji doldurarak bir nevi enerji bedenini günceller.

Doğal taşlar ve bir takım bitkisel ürünler ile temizlik

Bazı taşlar özellikleri bakımından birbirinden ayrılır. Şifa amaçlı, psişik güç arttırıcı veya epifiz bezini aktive eden doğal taşlar mevcuttur. Doğal taşlar le negatif enerjinizi atabilir, bulunduğu mekana huzur sağlayabilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı yazı istiyorsanız, aşağıya yorum yapabilirsiniz.

Bitkisel ürünlerde; doz kullanmada sakıncası olmayan ürünler ‘üzerlik tohumu vb.’ hariç iyileştirici ve negatif enerjileri uzaklaştırıcı etmenleri mevcuttur. Bu gibi uygulamalar negatif enerjilerden sizi uzaklaştırır ve rahat bir şekilde yaşayabilirsiniz 🙂

Umarım yazdığım içeriği keyifle okuyup, uygularsınız 🙂 Bu konu ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum. Dileyen sayfanın en aşağısında bulunan sosyal medya hesaplarımı takip edebilir, dilediğiniz soruları sorabilirsiniz 🙂

Comments

comments

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here