Telekinezi Nedir? Telekinezi Gerçek mi ? Telekinezi Çeşitleri Nelerdir?

Telekinezi, maddesel boyutta düşünce alanını genişleterek istenilen madde veya cisme şekil vermek, etki etmektir. Telekinezi, asırlar boyu gizli kalmış öğretilerin bir parçasıdır. Telekinezi deki amaç düşünsel alanı genişletmek, cisim veya madde ile bütün olmayı başarabilmektir. Daha sonra farkedeceksiniz, etki etmek istediğiniz madde adeta sizin bir parçanız gibi hareket edecektir.

Telekinezi önemli husus çok çalışmak ve pratik yapmaktır. Eğer daha önce hiç telekineziye başlamadıysanız, inanç kısmını halletmenizi önereceğim. İnancı din veya ritüel ile karıştırmayın. İnanç, yapacağınız şeyi başarabileceğiniz düşündüren iç güdüsel bir davranıştır. Telekinezi deki ilk adım olağanüstü bir inanç ve olağanüstü bir çaba gerektirir. Çünkü fizik yasaları veya kendi koyduğumuz yasalara cisme dokunmadan veya fiziksel olarak etki etmeden hareket etmeyeceğini düşünüyor. İşte bu yazıda size telekinezi nin tekniklerinden bahsedeceğim. Böylelikle sizde istediğiniz güce kavuşabileceksiniz.

Telekinezi gerçek mi ?

Bu soruya kendiniz yanıt vereceğinizi düşünüyorum. Çünkü her öğrendiğiniz bilgi bir süre sonra inancınızı yitirebilir. İnanmanız için imkansız görünen şeyleri yapmanız gerekiyor. Özellikle de bu gibi telekinezi gücünü yapabilmenizdir. Bunu için gerekli olan da uygulanan tekniklerin hiçbir fiziksel etkiden örneğin; rüzgar, hava, dokunma, çizilme vb. etkilerin yok edilmesi ile gerçekleşir. Onun için en iyi çözüm kendinizdir.

Sizler için vereceğim teknikleri her gün belirli bir saat içinde sıkılmadan, yılmadan yaparsanız sizde başarılı olabilirsiniz. Şahsen ben 2 aylık her gün en az 1 saat uyguladığım çalışmalarla bu sonuca ulaşmıştım. Gerçekten inanması güç geliyor insana biliyorum. Ama aslında o kadar da imkansız değil.

Telekinezi deki gerçekleşen olay, düşüncenizin etki edilen madde ile frekansın uyuşmasıdır. Telekinezi de gerçekleşen olaylar cisme etki etmek veya etki ettikten sonra hareket ettirmek değildir. Yapılan bu pratikler doğa ile uyumlama çalışmasıdır aslında. Telekinezi sadece bu güçler için pratik yapmanızı sağlayan bir araçtır. Bunun sonucunda hayata daha farklı bir açıdan bakabileceğinizin garantisini verebilirim.

Ayrıca daha önce telekinezi bilimsel adı psikokinezi ile ilgili yapılmış bilimsel deneylere buradan bakabilirsiniz.

Telekinezi çeşitleri nelerdir ?

Telekinezi kendi içinde bir çok çeşitlere ayrılır. Bu çeşitler, çakraların çalışma prensibine göre şekillenir. Ayrılan bu psişik güçler telekinezi nin temel tanımlamasından farksız değildir. İşte en çok kullanılan telekinezi çeşitleri…

Hidrokinezi

Düşünce gücü ile suya hükmetmek, suyu yönlendirmeye yarayan psişik güçtür. Bunun için çakra gelişimi önemli olduğu vurgulanır. Diğer psişik güçlere nazaran uygulaması daha basit olduğu söylenir. Basit denilmesinin sebebi ise vücudumuzun neredeyse yüzde 80 i su ile kaplı olmasıdır. Ve suyunda frekanslara tepki vermesidir.

Hidrokinezi ile ilgili daha önce paylaşım yapmıştım. Uygulama ve tekniklerini öğrenmek için buradan göz atabilirsiniz.

Pyrokinezi

Düşünce gücü ile yanan maddelere veya ateşe hükmetmek, yönlendirmektir. Pyrokinezide yapılan çalışmalarda genelde mum ışığında mumun yanan alevine bakarak onu yönlendirmek ile geçer. Ama bu yetenekte de olduğu gibi çakra gelişimi önemli bir yol üstlenir.

Terrakinezi

Düşünce gücü ile taş, kaya gibi toprak parçalarına etki etmek ve yönlendirmektir. Terrakinezi, diğer psişik güçler veya telekinezi tipleri arasında en zor yapılan güçler arasındadır. Terrakinezi gücünde de çakra gelişimi önemli rol üstlenir.

Aerokinezi

Düşünce gücü ile hava veya rüzgara hükmetmek, yönlendirmektir. Aerokinezi de temel amaç rüzgar ile bütünleşmekten geçer. Mediatif çalışmalar ile bu gücü elde etmeniz kolaylaşabilir.

Sonokinezi

Düşünce gücü ile seslere hükmetmek, yönlendirmektir. Sonokinezi de temel amaç uygun frekansı yakalabilmektir. Bunun için özellikle sesi ile cam bardak kırabilen insanlara bakabilirsin. Sesin belirli bir rezonans ta titreşmesi sonucu meydana gelir. Böylelikle cisim, özellikle en çok kullanılan cam bardak böylelikle kırılır.

Atmokinezi

Yağmur, kar, fırtına gibi gerçekleşen doğal olaylara hükmedebilme daha doğrusu yönlendirebilmektir. Atmokinezi ile yıldırımları yönlendirebilirsiniz. Atmokinezi psişik gücü ile daha çok bulut oluşturma, bulut yok etme veya hareket ettirme teknikleri uygulanır. Atmokinezi yeteneği diğer psişik güçlere göre terrakinezi gibi zordur. Ama uygun çalışmalar ile bu yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

Magnokinezi

Metal veya benzeri cisimlere şekil değiştirmek suretiyle yapılan telekinezi çeşididir. Bunun için en çok kaşık, bıçak, çatal gibi kolay ulaşılabilen cisimler seçilir. Cisimlere odaklanıp, belirli tekniklerle cisim üzerinde şekil verme gerçekleştirilir.

Magnokinezi ile daha önce içerik yazmıştım. Sizde bu psişik gücü tüm yönleriyle nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız buradan bakabilirsiniz.

Elektrokinezi

Elektrik ve elektrikle çalışan makine, parçalara hükmetmek, yönlendirmektir. Elektrokinezi ile elektrikle çalışan her şeye etki edebilirsiniz. Elektrokineziyi öğrenmenin en iyi yolu bol pratik ve deneyimden geçer. Elektrokineziyi herkes yapabilir, çünkü vücudumuzda belirli ölçüde elektrik akımı bulunur. Sürtünmeden veya yorgunluktan dolayı negatif enerji kabul edilen statik elektrik buna bir örnektir. O yüzden elektrokinezi yapmak, uygulamak diğer güçlere nazaran basit olabilir.

Eğer elektrokineziyi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, sizler için hazırladığım uygulama ve teknikleri bünyesinde bulunduran yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Biyokinezi

Düşünce gücü ile kendi vücuduna maddesel boyutta etki etme gücüdür. Biyokinezi ile en çok kullanılan güçler, göz rengi değiştirme, herhangi bir uzuv büyütme veya küçültme, boy kısaltma veya uzatma, zayıflama veya kilo alma, hastalıkları iyileştirme gibi vücudunuzda gerçekleşen tüm olayları kontrol etmenize yarayan bir psişik güçtür. Diğer psişik güçlere nazaran hem zor hem de tehlikeli bir psişik güçtür.

Buna benzer bir çok telekinezi çeşitleri mevcuttur. Sizler için en çok kullanılan psişik güçleri sıraladım. Umarım faydalı olmuştur.

Basit telekinezi teknikleri

Telekinezide sizler için en çok kullanılan ve basit olan tekniklerden bahsedeceğim. Bu teknikleri uyguladığınızda en kısa sürede başarı sağlayabileceksiniz. Başarı sağlamanın etmenleri, inanmak, uygulamak ve bol bol pratikten geçer. Umarım en kısa sürede sizde başarabilirsiniz.

Telekinezi tekniklerine başlamadan önce iyi bir sonuç almak için ruhsal temizlik oldukça önemlidir. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, sizler için detaylı hazırladığım içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Psişik güçlere takviye edecek egzersizlerden biri olan Chi gong gibi psişik güç egzersizi nasıl yapılacağını bilmiyorsanız buradan tekniği inceleyebilirsiniz.

Telekinezi gibi psişik güçlerde özellikle çakra kullanımı ve gelişimi oldukça önemlidir. Sizler için hazırladığım, çakra nedir, çakralar için doğal taşlar, egzersizler, çakra müzikleri gibi bir çok merak ettiğiniz durumları araştırdığım ve yazdığım içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Psiwheel tekniği

Bu teknikte, her hangi bir silginin ucuna iğne veya kürdan batırın. Daha sonra kare biçiminde kağıdı, yıldız biçiminde katlayın. Ve iğne veya kürdanın ucuna kağıdın tam ortasından yerleştirin. Daha sonra ister ellerinizi biraz yakınlaştırıp isterse de uzaklaştırarak kendi etrafında sağa yada sola dönmesini isteyerek hareket ettirebilirsiniz.

Bu tekniği eğer şüphe duyuyorsanız, bu sistemi cam kavanozun içine koyabilir, hava ile bağlantısını kesebilirsiniz. Ya da hiç ellerinizi kullanmadan yalnızca ona bakarak döndürebildiğinizi hayal ederek hareket ettirebilirsiniz.

Psiwheel tekniğinde fiziksel kuvvetlerden çok etkileneceği için rüzgardan bağımsız, ellerinizi ıslatmadan kuru şekilde veya ısı,nem vb. özellikleri olmayan kısaca kağıdın hareketini etkilemeyen bir ortam seçin ve bu uygulamayı her gün deneyin. Zaman geçtikçe sizde başarılı olabileceksiniz.

Psiball Tekniği

 

Bu teknikte, ellerimizin arasında oluşan enerjiyi kontrol etme amacı güdülür. Herkeste olan bu özelliği keşfetmenin yolu şöyledir; öncelikle iki elinizi avuçlarınız birbirine bakacak şekilde yakınlaştırın. Bir çekme veya itme kuvveti olduğunu farkedeceksiniz. Bu manyetik enerjinin varlığıdır. İki elinizi birbirine yakınlaştırdıktan sonra birbirinden uzaklaştırın. Ve aynı etkiyi gözlemleyin daha doğrusu hissedin. Bu enerjiyi istediğiniz renkte top şeklinde geldiğini hayal edin. İşte oluşturduğun bu hayali topu psişik güç uygulamalarında istediğiniz gibi kullanabileceksiniz.

Öncelikle önünüze hafif bir kağıt koyun. Mesafeniz elinizin hava akımı veya rüzgarınız ile etkilenmeyecek şekilde olsun. Hatta önce rüzgar ile deneyin. Kağıda üfleyin, eliniz hareketinde çıkan hava ile uygulayın. Eğer o konumdayken hava ile etkilenmiyorsa psiball yani enerji topunu ona atıp düşürecek kadar uygun konumdasınız. Bu uygulama ile enerji topunuzu nesneye atıp etki etmesini gözlemleyebilirsiniz.

 

 

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir