Global TÜRKİYE’DE CORONA VİRÜS GÖRÜLDÜ!

Alınan son bilgilere göre son zamanların korkulu rüyası corona virüs Türkiye’de de görüldü. Halk endişeli ve korkuyor. Sağlık bakanı  Fahretin Kocanın açıklamasına göre 1 erkek vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktığı yönde açıklama yapmistir. Hastanın ailesi gözetim altında ve hastanın suanki durumu iyidir.

Türkiyede corona virüsü

 

Corona virüsü nedir? Corona virüsünün belirtileri nelerdir? 

 

Corona virüsü nedir? Corona virüsünün belirtileri nelerdir? 

Çinde ortaya çıkan corona virüsü nedir, nasıl bulaşır ve korunmak için ne yapmalıyız?

Corona Virüsü ilk kez Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkarak, sonrasında pek çok ülkeye yayıldı. Birçok insanın ölümüne ve Wuhan şehrinin karantina altına alınmasına sebep olan Corona Virüsü ile ilgili araştırmalar hala devam etmekte.

Peki türkiyede corona virüs nedir? Corona virüsünün belirtileri nelerdir? İşte bu virüs ile iigili bilinmesi gerekenler…

Corona Virüs Nedir?

Corona Virüs Nedir?

Corona virüsü ler, üst solunum yolunda enfeksiyona neden olan viral etkenlerden biridir. İlk defa 1960’larda tespit edilen Corona virüsü ile insanlar bir anda karşı karşıya gelebilir. Başlangıçta mevsimsel bir gribal enfeksiyondan ayırt edilemeyebilir.

Corona virüsünün pek çok çeşidi vardır. Alfa, beta ve gama olarak üç çeşidi vardır. Ayrıca delta corana virüsü denilen yeni bir alt grubuda bulunmaktadır.

Corona Virüsü Belirtileri Nelerdir?

Corana Virüsü nedir? insandan insana nasıl bulaşı, Belirtileri nelerdir detaylı bilgi buraya tıklayın

Korona virüs dünyanın en tehlikeli virüslerinden bir tanesidir. Global çapta bulaşabilen bu virüs ailesi, özellikle ulaşım sektöründe oldukça yaygındır. Bu kadar tehlikeli olması kadar virüsün yaşam süresi oldukça kısıtlıdır. Araştırmacılar 6 saatten az yaşadığını iddia ediyor. Ama en iyisini sağlık bakanlığı bilmektedir. Son gelişmeleri sağlık bakanının açıklamalarını dinleyerek edinebilirsiniz. 

Tedbiri elden bırakmayın asla. Global maskelerinizi takın sosyal mesafenizi koruyun ki virüs size ulaşmasın. Pazarlara, parklara veya çeşitli sosyal alanlara gittiğinizde mutlaka maskenizi yanınızda götürün. İstemeden olsa insanda virüs bulaşmış olabilir. O yüzden uzmanlar sosyal mesafenin virüsün bulaştırıcı etkisinden kurtulmak için önemini vurguluyor. Ne kadar kendimizi korursak o ihtimalle başkalarını da korumuş oluruz. O yüzden bu şekilde davranışlar önem arz etmektedir. Biliyorum işleriniz var belki başka nedenleriniz ama yine de siz mesafenizi koruyun. Virüs sizden uzak dursun.

Kaynak: Bipudra

Comments

comments

6 thoughts on “Global TÜRKİYE’DE CORONA VİRÜS GÖRÜLDÜ!

  1. Her sene bir virüs ortaya çıkmaya başladı.Gerçi ben bir çok senaryo kuruyorum ama tabi emin olmadan da bir şey söylemek istemiyorum. Allah yardımcımız olsun ne diyelim corona virüs tedavisi de bir an önce bulunur. umarım az değil 450 üzeri kişi öldü 20000 üzerinde hastalığa yakalanan var teşekkürler bilgilendirme için.

  2. Coronavirus hakkında benim de aklıma Hürpost gibi çeşitli senaryolar geliyor ancak tam anlamıyla ifade edilemiyor. İfade etsen bile komplo teorisi denilip geçiliyor. Yakında tüm dünyaya yayılacak herhalde.

  3. Yeterli önlemleri alıyor muyuz? Bir gün bu virüs Türkiye’de baş gösterse ne kadar bilinçli ve planlı olacağız? Bunları da yazsan iyi olur hem okuyanlar da bilinçlenir. Güzel bir yazı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir