diyarbakır'da corona virüsü
diyarbakır'da corona virüsü
Spread the love

Türkiye’de  Corono Virüsü Şüphesi

Türkiye’de  corona virüsü: Alınan son bilgilere göre son zamanların korkulu rüyası corona virüsü Türkiye’de de görüldü. Halk endişeli ve korkuyor. Sağlık bakanı  Fahretin Kocanın açıklamasına göre 1 erkek vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktığı yönde açıklama yapmistir. Hastanın ailesi gözetim altında ve hastanın suanki durumu iyidir.

Türkiye’de corona virüsü

 

Corona virüsü nedir? Corona virüsünün belirtileri nelerdir? 

 

Corona virüsü nedir? Corona virüsünün belirtileri nelerdir? 

Çinde ortaya çıkan corona virüsü nedir, nasıl bulaşır ve korunmak için ne yapmalıyız?

Corona Virüsü ilk kez Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkarak, sonrasında pek çok ülkeye yayıldı. Birçok insanın ölümüne ve Wuhan şehrinin karantina altına alınmasına sebep olan Corona Virüsü ile ilgili araştırmalar hala devam etmekte.

Peki corona virüsü nedir? Corona virüsünün belirtileri nelerdir? İşte bu virüs ile iigili bilinmesi gerekenler…

Corona Virüsü Nedir?

Corona Virüsü Nedir?

Corona virüsler, üst solunum yolunda enfeksiyona neden olan viral etkenlerden biridir. İlk defa 1960’larda tespit edilen Corona virüsü ile insanlar bir anda karşı karşıya gelebilir. Başlangıçta mevsimsel bir gribal enfeksiyondan ayırt edilemeyebilir.

Corona virüsünün pek çok çeşidi vardır. Alfa, beta ve gama olarak üç çeşidi vardır. Ayrıca delta corana virüsü denilen yeni bir alt grubuda bulunmaktadır.

Corona Virüsü Belirtileri Nelerdir?

Corana Vürüsü nedir? insandan insana nasıl bulaşı, Belirtileri nelerdir detaylı bilgi buraya tıklayın

Kaynak: Bipudra

Comments

comments

6 YORUMLAR

  1. Her sene bir virüs ortaya çıkmaya başladı.Gerçi ben bir çok senaryo kuruyorum ama tabi emin olmadan da bir şey söylemek istemiyorum. Allah yardımcımız olsun ne diyelim corona virüs tedavisi de bir an önce bulunur. umarım az değil 450 üzeri kişi öldü 20000 üzerinde hastalığa yakalanan var teşekkürler bilgilendirme için.

  2. Coronavirus hakkında benim de aklıma Hürpost gibi çeşitli senaryolar geliyor ancak tam anlamıyla ifade edilemiyor. İfade etsen bile komplo teorisi denilip geçiliyor. Yakında tüm dünyaya yayılacak herhalde.

  3. Yeterli önlemleri alıyor muyuz? Bir gün bu virüs Türkiye’de baş gösterse ne kadar bilinçli ve planlı olacağız? Bunları da yazsan iyi olur hem okuyanlar da bilinçlenir. Güzel bir yazı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here