Spread the love

Dünyanın bir çok yerinde tanımlanamayan cisimler veya günümüz teknolojileri ile mümkün olmayan hava araçları gözlemlenmiştir. Bunların bir çoğu bilgisayar ortamında veya çeşitli programlarla yapılsa da bazıları o kadar araştırılmasına rağmen gizemi bir türlü çözülememiştir. Bir çok hükümet ufo benzeri cisimlerin varlığını kabul etmese de bizden bir şeyler sakladıkları bir gerçek. Ufo gibi doğaüstü olaylar daha çok Amerika birleşik devletlerinde gözlenmesi iddiası atılsa da en çok ufo gözlemi Meksika da yapılmaktadır. Ama tüm bu gerçeklerden başka ülkemizde bu duruma nasıl bakılıyor? Gerçekten onlar aramızdalar mı yoksa sadece bir hayal ürününden ibaret şeyler mi? Bugün sizlere sadece ülkemizde gözlenmiş olan fotoğraflı kanıtları ile gözlemlenen ufo görüntülerine bakacağız. Emin olmanız açısından gözlemlenen yeri de vereceğim. Aynı şekilde gözlemlenen haberleri ve hikayeleri sizlerde araştırabileceksiniz.

1. Osmaniye / Toprakkale Tanımlanamayan Cisim

Orman işletme müdürlüğünün düzenlediği kızılçam, defne ve çınar fidanlarını toprakla bütünleştirme etkinliğinde Toprakkale Tüysüz beldesi E90 otoyolu çevresinde çekilen bu fotoğraf karesinde arkada bulunan tanımlanamayan cisim gözlenmiştir. 22 kasım 2016 yılında çekilen bu fotoğraf  osmaniye.web.gov.tr resmi internet sayfasında yayımlanmıştır.

2. Balıkesir / Erdek Göç yolu Işık saçan cisim

Eylül 2016 yılında Balıkesir’in Erdek ilçesi yakınlarında sonbaharın gelmesi ile sıcak ülkelere göç yapan pelikanları telefonu ile çekmeye başlayan amatör balıkçı ‘Necmi Yalçınkaya’ o sırada tanımlayamadığı bir ışık topu farketmiş. Telefonu ile çekim yapan ‘Necmi Yalçınkaya’ o sırada ışığı farketmemiş ama kayıtları incelediğinde durumu farketmiş. İlk anda UFO olduğunu düşünmemiş.

Necmi Yalçınkaya’nın ifadesi de bu şekilde ;

“Göç yolundaki kuşları izlemek için telefonumla çekmeye başladım. Tam bu sırada anlam veremediğim beyaz renkte ışık saçan bir cisim farkettim. Hızla ışıklar saçarak zikzaklar çizerek 10 saniye içerisinde gözden kayboldu. O an çok şaşırmıştım. Aklıma acaba ‘UFO mu?’ sorusu geldi.”

3. Muğla / Seydikemer Tuhaf Hava Aracı

Eylül 2016 yılında gerçekleşen Muğla’nın Seydikemer ilçesinde gerçekleşen olayda, yaklaşık 3 saat boyunca havada asılı tanımlanamayan bir cisim farkedildi. Bir çok kişi tarafından gözlemlenen Ufo benzeri cisim paniğe kapılan koy halkı tarafından Jandarmaya ihbar edildi. Güneşli mahallesinde oturan görgü tanığının ifadesine göre cisim yaklaşık minibüs boyutundadır.

4. Tunceli / Hozat Bulut Benzeri UFO

Tunceli hozat ve çemişgezek ilçelerinde gün batımı ile gözlemlenen UFO benzeri Bulut tüm gözleri üzerine çekti. Tam olarak ne olduğu tam anlaşılamasa da paniğe neden oldu. Bir çok kişi tarafından gözlemlenen bu olay ile birçok kişi telefonla bu anı yakalayıp ölümsüzleştirdi.

5. Kastamonu / Merkez Tanımlanamayan Cisim

Şubat ayı 2019 yılında Kastamonu merkez mahallesi olan Kuzeykent mahallesinde gece saat 23.00 sularında değişik renklerde ışık saçan tanımlanamayan cisim farkedildi. Fakat cismin uydu mu, yıldız mı veya UFO mu olup olmadığına karar verilemedi.

6. İstanbul / Acıbadem Ufo Depremi

İstanbul’un acıbadem ilçesinde Eylül 2018’de amatör olarak akşam saatlerinde çekilen bu görüntüde gökyüzünde tuhaf iki ışık süzmesi görüldü ve cisimlerin aşağıya indiği gözlemlendi. Ufo olup olmadığı bir tartışma konusu oldu. Çünkü benzer hava olaylarını atmosfere çarpan göktaşları da yapıyordu. Sosyal medya ve benzeri yerlerde paylaşılan bu görüntü deprem etkisi yarattı. Gökyüzünden aşağıya doğru süzülen tanımlanamayan cisimlerin akıbeti hakkında net bilgiye ulaşılamadı.

Comments

comments

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here