«
 1. Anasayfa
 2. ANASAYFA
 3. Umutlarımda Türkiye

Umutlarımda Türkiye

umutlarımda türkiye

Umutlarımda Türkiye

Tanrı’nın Cenneti…

Ömer Erdem tablosunu düşünün. Baktığınız da gözlerinizi alamadığınız kadar güzel, cenneti anlatan bir resim adeta Türkiye’m. Ya da Faruk Nafız dizeleri gibi, kusursuz şiir gibi bir ülke.Yenilmiş bütün orduların hıncından kurtularak dünya, tablosuna kanla çizdiğimiz en güzel resim ülkemiz ve benim umudum. Mavinin yeşil ile flört ettiği ülkem de toprak kokulu hayallerim. Umutlarimda Türkiye

Çocuklar ile başlamak istiyorum öncelikle. Bizden öncekilerin bize bıraktığı emanetin, asıl sahipleri çocuklar. Nasıl bir ülke bırakıyoruz. Dikenli bir inancın mızraklı oklarını, bütün ihaneti, çocuklarımızın üstüne çevirmişken biz ne yapıyoruz. Anımsayın eskiden sokakta bir çocuk görsek basını okşardık. Kuş sesleri gibi yankılanırdı her tarafta cıvıltıları. Ya şimdi?

Bir çocuk görsek başımızı çeviriyoruz. Yanlış anlaşılma korkusu ile. Ne hale geldik ne hale getirdiler bizi. Çocuklarımızın özgürce gezdiği bir ülke istiyorum ben. Korkmadan ve gülebilmek onunla geleceğe. Kızlarımızı, kadınlarımızı salyalarına kurban etmeden vahşetin. Şiddete uğramadıkları bir toplum .

Nefes aldığım kişilerin insan olmasını istiyorum. Bulunduğum aynı ortamda o beton yığınlarının rant uğruna sungu, sungu kursun, kursun saplayarak toprağın bağrına. Çarpık, çarpık kentleşme adına yükselen güneşimizi katleden o iğrenç beton yığınları yerine . Küçük şirin evler istiyorum ben. Bahçesinde güller, çiçekler kuşlar ve çocuklar. Bahçe kapısından tereddüt etmeden sokağa gönderebileceğim bir mahalle.

İnsanların içi aydınlık olsun istiyorum . Sokak lambaları olmadan aydınlatsın dünyamızı. Fidan istiyorum ağaç, ağaç tomurcuk, tomurcuk kitap açsın dalları. Okusun genç sevgililer, çocuklar gölgelerine uzanıp yırtmak için karanlığı.

Her derede bir kayık, balıklar. Tarihe gömülsün istiyorum. Bizi zehirleyen fabrikalardan saldıkları atıklar. Mavi, yeşil, kırmızı, mor, sarı rengarenk olsun her yer. Her yerde bir gök kuşağı doğsun. Yine elimizden alıp katlettikleri umutlar.

Aileler istiyorum . Özgeler, Aliler Emirler ve Denizler memleketini seven kuş kanadında aydınlıklar. Mustafa Kemaller istiyorum. Karanlığın bağrına ok gibi saplanan. Devletler kurup devletler yaşatan.

Bir Cevap Yaz

seda sarac Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Can

  Zihinlere Meltem Misali Esen
  Kitap Kokusu Kelebek Gibi Uçuşan Safiane
  Cennet Kokulu Çocukları Anlatan Etkiliyeci
  Harika Bir Çaılışma. Elinize Klavyenize O’Güzel
  Yüreğinize Sağlık seda SARAÇ Hanım. Hizmetlerinizin
  Devamını Ve Kolaylıklar Diliyorum.

 2. Can

  Zihinlere Meltem Misali Esen
  Kitap Kokusu Kelebek Gibi Uçuşan Safiane
  Cennet Kokulu Çocukları Anlatan Etkiliyeci
  Harika Bir Çaılışma. Elinize Klavyenize O’Güzel
  Yüreğinize Sağlık seda SARAÇ Hanım. Hizmetlerinizin
  Devamını Ve Kolaylıklar Diliyorum.