Virüs ve Salgın Hastalık Konulu 7 Film

Şuan yaşadığımız durum bir o kadar üzücü olsa da film izlemekten kendimizi alıkoyamıyoruz. Özellikle şuan gündemden düşmeyen Corona virüs vakasını kimse göz ardı edemez. Gündem şuan bununla meşgul iken koltuğunuza oturup veya rahat olduğunuz bir yere geçip sizler için hazırladığım 7 filmi izlemek isteyebilirsiniz. İşte sizler için hazırladığım Salgın konulu 7 film.

SALGIN (CONTAGION) 2011

Hong Kong’dan tatilden dönen aile iş dönüşü esnasında gribe benzeyen bir virüsü kapar. ABD ye dönen kadın bir anda ölür. Kadının ardından çocuğa da virüs kapmıştır sonra o da ölür. Konu zamanla toplumsal bir felakete dönmeye başlar. Dünyanın her tarafında bu virüsten bahsetmeye başlanılır. Film’de geçen bazı olaylar ve konuşmalar şuan yaşadığımız olaylara o kadar benziyor ki acaba bu yaşadığımız olay gerçekten planlanmış mı yoksa filmi yapan yönetmen gelecekten mi geldi diye insan sormuyor değil. Kesinlikle bu filmi izlemenizi öneriyorum.

LABİRENT 3 SON İSYAN (MAZE RUNNER 3) 2018

Üç seriden oluşan bu film genel olarak bir virüs sonucu azalan insan nüfusu arasında bağışıklığı güçlü olanların bulunarak hastalığın tedavisini aramakla ilgilidir. Filmde başrol oyuncusu olan Thomas en tehlikeli görevlerinden birine liderlik edecektir. Zengin insanların virüsten uzak olduğu daha önceki girdiği labirent şehre girip arkadaşını kurtaracaktır. Yaşanılan olaylar şuan yaşadığımız salgınla benzer özellikler taşımaktadır. Umarım filmi keyifle izlersiniz.

BEN EFSANEYİM (I AM LEGEND) 2007

New York’da yaşayan bilim adamı Robert Neville tedavisi bulunmayan bir virüse maruz kalmıştır. Bu virüse hiç kimse çare bulamamış bu sebeple New York’da yada belki de dünyada kimse kalmamıştır. Aradan 3 sene geçmesine rağmen radyodan belki biri döner diye mesaj iletmektedir. Zamanla virüse karşı bağışıklığı olduğunu anlar ama onun içinde zamanın daraldığını anlar.

DÜNYA SAVAŞI Z 2013 

Garry Lane mutlu bir ailesi olan bir babadır. Bir gün arabasıyla bir yere giderken trafikte gördüğü olaylara bakarak kötü bir şey olduğunu farkeder. Hızlıca ailesini güvenli yere götürmeye çalışır. Meğerse dünya bir zombi virüsün etkisiyle çalkalanıyordur.

VİRÜS -GAMGI (FLU) 2013

Güney kore yapımı olan film, Seul kentinde birden bire çıkan virüs sonucu tüm halk etkilenmiştir. Bunun sonucunda hükümet çaresiz kalmış, halk karantina altına alınmıştır. Uzmanlar ise durumu düzeltmek için Seul kentine kan örneği almak için yollara düşer…

KÖRLÜK (BLINDNESS) 2009

Belli olmayan bir kentte bilinmez şekilde salgın ortaya çıkar. Yavaş yavaş bu kentte bulunan körlük hastalığı kentte bulunan herkese yayılır. Kentte tek hasta olmayan göz doktorunun karısıdır. Sürükleyici ve gizemlerle dolu bu filmi izlemek isteyebilirsiniz.

VEBA (CARRIERS) 2009 

Dört arkadaşın hayatını anlattığı bu film, birden bire ortaya çıkan virüsten korunma yollarını anlatmıştır. Virüs yayılmalarını önlemek için insanlardan uzak durmak isteyene ve kimsenin gitmediği ve olmadığı salgından uzak yerler bulmak için yollara düşerler. Veba isimli film, şuan yaşadıklarımızın bir ileri boyutu olarak anlatır cinsten.

 

 

 

 

 

 

 

Comments

comments

One thought on “Virüs ve Salgın Hastalık Konulu 7 Film

  1. Birkaç gün önce Körlük filmini de izleyip virüs ve salgın temalı film listenizin tamamını izlemiş oldum. Bu türü seviyorum. Yalnız “Körlük” beklentimin çok altında kaldı. Kitaptan uyarlama bir film ama o muhteşem kitabı filmleştirirken biraz daha çaba harcamalarını beklerdim. Yine de liste çok iyi. Şu aralar film izlemek için bolca vaktimiz var. Yeni listeler eklemenizi umuyorum.
    Paylaşım için teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir